- Advertisement -

TAG

mashtrues

“Mashtrues dhe të pabesë”, postimi i fundit i Reçit në facebook

Një vrasje me armë ka ndodhur në Rrëshen gjatë ditës së sotme, ndërsa viktima është konfirmuar nga policia,  Kastriot Reçi 47 vjeç, pronar i...

Përse lajmi për vrasjen e Festim Latos ka dyshime të jetë lajm i rremë?

Nga Arben Llalla Përse lajmi për vrasjen e Festim Latos ka dyshime si fake neës? Sepse, sipas familjarëve Festimi ka 3-4 ditë që nuk ka folur...

Emigrantët në Londër thirrje Ramës jashtë hotelit: O mashtrus, o mafioz! Hajde poshtë se po të presim! (film)

Që prej ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër ku do të marrë pjesë në një takim me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Dhjetra...

“E di si të fluturoj apo jo?”, sherr mes Salianjit dhe Vangjelit (film)

Mes gazetarit Lorenc Vangjeli dhe ish-deputetit të PD-së Ervin Salianji ka patuar disa momente tensioni gjatë emisionit "Opinion". Në debat e sipër, Salianji i ka...

Kryemashtruesi Festim Lato! Njihuni me Kryeministrin ordiner të “Republikës së Çamërisë.”

Nga Urim Gjata Hajduti që ka masakruar familje të tëra duke ju marrë dhjetra e dhjetra mijra euro me anë të mashtrimit të “çështies së madhe...

Vasili: Rama mashtruesi i “harroi” premtimet gjigante të fushatës

Petrit Vasili  akuzon Ramën se në programin e qeverisë nuk ka përfshirë asnjë nga premtimet që bëri me 25 qershor. Vasili shpreht se Rama në...

Tiranë, arrestohen 3 mashtruesit, bënin blerje me kartëmonedha të falsifikuara

Policia e Tiranës ka arrestuar 3 persona pasi akuzohen se mashtronin duke bërë blerje me kartmonedha euro të falsifikuara. Në kuadër të operacionit të koduar...

Të gjithë ata, që nuk “shpëtojnë” dot Lulzim Bashën!

Nga Mero Baze Në çdo betejë, një komandant i mirë bën kujdes të lërë shtegun hapur, për t’i ikur rrethimit. Lulzim Basha është i vetmi...

Lëtyra Kaç’ Islami

Nga Arben Llalla Është megjithë mend i çuditshëm reagimi i Kastriot Islamit ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, i cili shkoi ndesh deklaratës...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -