- Advertisement -

TAG

MAS

Drafti i MAS: Hiqen disa provime, si do të zhvillohet mësimi në shkolla gjatë pandemisë

Pas udhëzimit teknik të Ministrisë së Shëndetësisë për sigurimin e kushteve higjieno-sanitarë të zhvillimin e mësimit në kushtet e pandemisë, Ministria e Arsimit ka...

Arben Prendi: Ministria e Arsimit të anulojë vendimin, do të përballet me protesta

Vendimet e Ministrisë së Arsimit nuk janë mirëpritur nga pedagogë të shumtë pasi sipas tyre janë vendime të pakonsultuara me Universitetet. Arben Prendi, pedagog dhe...

Nderi i humbur i Ministres së Arsimit

Nga Luçiano Boçi Vendimi i Presidentit për të mos miratuar kërkesën e Ministres së Arsimit për pezullimin e Rektorit, dëshmoi dhe njëherë batakun ligjor ku...

MAS kërkon shkarkimin, reagon rektori i UT-së, Mynyr Koni

Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Përmes një postimi në facebook, Mynyr Koni...

MAS pezullon rektorin e UT, kërkon nga Meta shkarkimin e Mynyr Konit

Përmes një deklarate për mediat, ministrja e Kulturës Besa Shahini i kërkon presidentit Meta, shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ministrja tha...

Matura Shtetërore u vlerësua nga Ministria e Arsimit më pak se aktivitetet e LGBT-së

Nga 36 328 maturantë që iu nënshtruan provimeve me zgjedhje në Maturën Shtetërore 2018 rreth 2300 u vlerësuan me notën 4 sipas rezultateve të...

Shkolla nis më 11 shtator, librat shpërndahen në fund të gushtit

Nxënësit e klasave të 9-të dhe të shkollave të mesme duhet të nisin blerjen e teksteve shkollore nga data 25 gusht-deri në 10 shtator...

Mori pjesë në fushatë/ Ministrja teknike e Arsimit kallëzon në Prokurori drejtorin e shkollës në Lushnje

Ministrja teknike e Arsimit, Mirela Karabina kallëzoi në prokurori një tjetër drejtues shkolle, pasi dyshohet se ka shkelur ligjin elektoral. Sipas njoftimit zyrtar të Ministrisë...

Ministrja teknike e Arsimit kallëzon penalisht në Prokurori Plarent Ndrecën

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kallëzuar sot në Prokurori sekretarin e Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndrecën. Sipas ministres teknike Ndreca ka kryer...

Zgjedhjet/ MAS: Provimet me zgjedhje do të mbahen më 23 qershor

Provimet me zgjedhje të maturantëve të parashikuar me datë 24 qershor do të zhvillohen me datë 23 qershor. Ky urdhër vjen nga Ministria e Arsimit...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...
- Advertisement -