- Advertisement -

TAG

martesë

Shqiptarit i bëhet banesa shkrumb e hi, gjatë propozimit romantik për martesë

Albert Ndreu, shqiptari që jeton në Sheffield të Britanisë së Madhe, ka kaluar dy javë duke planifikuar në detaje propozimin që deshi t’i bëjë...

“Mr. dhe Mrs. Xhaka”/ Futbollisti shqiptar i jep fund beqarisë (foto)

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka i ka dhënë edhe zyrtarisht fund beqarisë. Përmes një fotografie në rrjetet sociale, Xhaka shfaqet teksa nënshkruan kurorëzimin e...

Reperi shqiptar martohet në dhjetor, ja kush është vajza që i ka rrëmbyer zemrën MC Kreshës (foto)

Reperi mjaft i dashur për publikun shqiptar, MC Kresha do të kurorëzojë lidhjen e tij? Këto dyshime ngrihen pasi burime mjaft të sigurta për Prive.al...

Ambasada e SHBA, njoftim për shqiptarët e fejuar me amerikanë

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim me rëndësi për qytetarët shqiptarë që janë fejuar me qytetarë amerikanë dhe kërkojnë ta kurorëzojnë lidhjen...

Stresi më i madh i një gruaje të martuar është burri i saj

Jo, nuk je e çmendur apo e ekzagjeruar. Nëse mendon se yt shoq të streson më shumë se punët e shtëpisë, fëmijët, apo puna,...

Martesat nën moshë, vajzat shqiptare ende peng i të drejtës zakonore

Plott 3827 vajza adoleshente u martuan gjatë 2017-ës, përkundër vetëm 120 bashkëmoshatarëve të tyre djem. Si pasojë shumica lënë shkollën, bëhen nëna kur janë...

Martohu se t’u martun krejt shoqet, martohu çka po pret, martohu se tani nuk t’merr kush…

Nga Nora Hasani Unë jam Aja. Sot, bëhen plot 26 vite nga dita që erdha n’këtë botë. Nuk do t’iu tregoj se si e festova këtë datë,...

I ndëshkon gratë duke mos fjetur me to për një muaj

Ai ka tri gra, po pret fëmijën e 10-të, por plani është të ketë gjithsej 50 fëmijë. Kur njëra nga gratë sillet keq, ai...

As fëmijë, as grua, drama e martesave të hershme në Shqipëri

Martesat e hershme konsiderohen nga të gjitha konventat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, dhunë me bazë gjinore dhe shkelje e të drejtave...

Përse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen? Profesori jep përgjigjen e jetës

Një student e pyeti profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?” Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur pyetjes tënde,...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -