- Advertisement -

TAG

Margarita Xhepa

Promovimi i “Zonjës nga Parga”/ Aktorja Margarita Xhepa risjell me fragmente nga libri zërat e nënave çame (film)

Po promovohet ditën e sotme libri “Zonja nga Parga” e shkrimtarit Enver Kushi. Në promovim kanë marrë pjesë njerëz të shquar të artit shqiptar, ndër...

Irini Qirjako krah Margarita Xhepës: Shërim të shpejtë e shtrenjta jonë

Aktorja e madhe e skenës shqiptare, Margarita Xhepa pak ditë më parë iu nënshtrua një operacioni të vështirë në këmbë. Aktualisht ajo po merr...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa në gjendje të vështirë shëndetësore

Nga Dhurata Hamzai Një lajm shqetësues vjen për shëndetin e aktores së madhe Margarita Xhepa, e cila pavarësisht moshës së saj 87-vjeçare vijon të jetë...

Margarita Xhepa: Në diktaturë ishim të varfër, por bëmë art që ka lënë gjurmë

Me aktoren e madhe, Margarita Xhepa më lidh një miqësi e vjetër, respekti im për këtë zonjë me shpirt të madh e të bukur,...

Ed’ Topi di me i dhon’…

Nga Enkel Demi Kur binte fjala në televizion për ndonjë program apo prodhim që ishte i mirë përdornim këtë shprehje të Ed’ Topit në gegnishten...

Nga Ema Qazimi tek Kadri Roshi, VIP-at që janë rritur në jetimore…

Nga Albert Zholi Një histori e panjohur më parë, që hedh dritë mbi një nga misionet humanitare në vendin tonë dhe që shtrihet në pesë...

Nëna e Ndriçim Xhepës jep lajmin e mirë: E kaloi me sukses operacionin në mushkëri

Përfundoi me sukses operacioni në mushkëri i aktorit të njohur Ndriçim Xhepa. Nëna e aktorit Margarita Xhepa është shprehur: “Ndërhyrja kirurgjikale përfundoi me sukses....

Fotogaleri/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare

Këto fotografi janë të ekspozuara në ambjentet e Arkivës Qendrore të Filmit Shqiptar. Janë fotografi të aktoreve shqiptare në kohë të ndryshme nga Margarita...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -