- Advertisement -

TAG

Maqedoni

Tragjike/ Makinat bëjnë garë me njëra-tjetrën, humb jetën 18 vjeçari

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në orët e para të kësaj të hënë në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se në aksident janë përfshirë...

Ambasadori i Kosovës në Shkup: Serbia po provokon luftë botërore

Ambasadori i Kosovës, në Maqedoninë Veriore, Gjergj Dedaj pretendon se Serbia është rrezik për paqen në Ballkan dhe atë botërore. Dedaj tha se kjo gjë...

Rama darkë Iftari në Sarajevë/ Zaev: Ditët e Ramazanit na bashkojnë si popuj

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë me ftesë të homologut të Bosnje e Hercegovinës. Kryeministri i Maqedonisë Veriore Zoran...

Apeli i Christian Schwarz-Schilling për konferencën e Ballkanit në Berlin: Kapeni këtë shans

Konferencën e Berlinit me vendet e Ballkanit Perëndimor, ish-politikani dhe njohësi i mirë i rajonit Christian Schwarz-Schilling e quan një shans që nuk duhet...

Të dhënat e INSTAT: Punët e bujqësisë i kanë ngelur grave

Bujqësia ka një peshë të konsiderueshme në ekonominë shqiptare, duke u përgjigjur për 19% të PBB-së së vendit, po ashtu edhe punësimi në këtë...

Maqedoni, gjenden të pajetë 4 persona nën gërmadhat e një aeroplani

4 persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një aeroplani të vogël në Maqedoni. Mësohet se aeroplani i tipit Cesna P210N ishte shpallur...

Ambasadori: Presidenti i Maqedonisë mund të jetë shqiptar

Ambasadori i Maqedonisë së Veriut, Danco Markovski nga Korça ka pranuar se edhe presidenti i kësaj republike një ditë mund të jetë shqiptar. Ai shtoi...

Zaev prezanton kandidaturën për president të Maqedonisë

Stevo Pendarovski, është prezantuar nga kryeministri Zaev si kandidatura e mazhorancës maqedonase për president. Prezantimi i Pendarovskit është bërë gjatë kongresit të partisë LSDM...

Aksidenti në Maqedoni, zbulohet identiteti i shqiptarit nga Kukësi

Pak ditë pas aksidentit tragjik në Maqedoni me 14 viktima, zbulohet identiteti i një prej shqiptarëve që mbeti i plagosur rëndë. Bëhet me dije se një...

Një 19-vjeçar shqiptar mes viktimave të aksidentit tragjik në Maqedoninë e Veriut

Onur Sadiku është 19-vjeçari që ka ndërruar jetë mbrëmë në aksidentin me autobusin që udhëtonte nga Shkupi për në Tetovë. Familja e tij jeton në...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -