- Advertisement -

TAG

mandat

Rama bën deklaratën e fortë: Nëse nuk marr mandatin e tretë, do largohem nga politika

Në një dalje për mediat, kryeministri Rama është shprehur se zgjedhjet e ardhshme do të fitohen nga ana e socialistëve, dhe në rast se...

Çdo shqiptar e ka një mandat për të djegur

Nga Elona Caslli "Kanë ardhur kohë të mbrapshta..." -, thonë njerëzit. A thua se kohën nuk e bëjmë ne?! Thua se koha është një konservë...

KQZ i jep mandatin edhe tre kandidatëve për deputetë

KQZ i ka dhënë mandatin edhe tre kandidatëve për deputetë, Halit Valterit, Vasil Sterjofskit dhe Edmond Stojkut. Halit Valteri është kandidat nga listat e PD...

PD: Rudina Hajdari nuk na përfaqëson në Parlament, mandati është i demokratëve

Rudina Hajdari zyrtarizoi ditën e sotme vendimin për mosdjegien e mandatit të deputetit duke u shprehur se Parlamenti i jep oksigjen demokracisë. Për këtë vendim...

Rudina Hajdari nuk dorëzon mandatin: Do qëndroj në Kuvend

Rudina Hajdari bëhet zyrtarisht deputetja e dytë nga Partia Demokratike që refuzon dhënien e mandatit pas Myslim Murrizit. Vajza e ish-liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari,...

Pranon mandatin e deputetes, Edlira Hysi: Ma kërkoi djali

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edlira Hyseni ka thënë se do ta pranojë mandatin sepse beson që ndryshimet vijnë...

“Vetë-shpallet” kryetar i opozitës së re, Gjuzi: Fola me ndërkombëtarët, më thanë mos e lësho mandatin

Roli i ndërkombëtarëve në një vend të vogël si Shqipëria është gjithmonë i rëndësishëm. Por në situatën ku ndodhet sot vendi ynë, me një...

Basha refuzon ftesën e Ramës, sakrifikuam mandatet, rrogat dhe imunitetin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përjashton mundësinë e dialogut me Ramën. Komentit të gazetarit "Nëse nuk dialogoni nuk do të gjeni zgjidhje", Basha u...

Kuvendi çon në KQZ 56 mandatet që dorëzoi opozita

Kuvendi ka çuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve 56 mandatet e dorëhequra të opozitës. Në bazë të ligjit, afati për dorëzimin e kërkesave në KQZ,...

Basha pa mandat, tashmë ish-deputet: Jemi qytetarë si ju

Opozita ka dorëzuar zyrtarisht mandatet. Basha ka deklaruar para protestuesve se tashmë është qytetar si të gjithë shqiptarët. "Sot dorëzuam mandatet. Prej ditës së sotme jemi...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -