- Advertisement -

TAG

Mali i Zi

Kryeministri i Kosovës dhe homologu i tij malazez takim sekret në Shkodër

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, homologu i tij malazez Dushko Markoviç dhe delegacionet përkatëse kanë zhvilluar një takim që mund të konsiderohet sekret në...

Ka ende një hon mes rekomandimit dhe hapjes së negociatave

Nga Ben Andoni Ka ende një hon mes rekomandimit dhe hapjes së negociatave me BE-në. Kush dyshon për këtë le të kujtojë rastin e Maqedonisë,...

Ekzekutohet me snajper në burg bosi i krimit në Malin e Zi

Një bos me emër i krimit në Malin e Zi është vrarë pasi është qëlluar për vdekje nga një snajper në ambientet e brendshme...

Nishani në tubimin tradicional popullor “Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016”/ Shqiptarët simbol i harmonisë

Presidenti, Bujar Nishani, mori pjesë në tubimin tradicional popullor “Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016” që u zhvillua në Vuthaj, në Mal të...

TAP pjesë e paketës së sigurisë së BE për energjinë

“Lehtëson lidhjet me disa projekte të infrastrukturës për furnizimin me gaz” Komisioni Europian prezantoi paketën e sigurisë së energjisë me propozimet e nevojshme që do...

Latest news

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...

Basha prezanton programin për energjinë: Do të bëjmë liberalizimin e vërtetë të tregut

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me drejtuesit e Shoqatës së Energjisë së Rinovueshme shpjegoi planin e tij të energjisë, ku...
- Advertisement -