- Advertisement -

TAG

majlinda kelmendi

Ilir Meta bën shqiponjën me Majlinda Kelmendin në Sarajevë

Presidenti Ilir Meta ka postuar në “Facebook” një fotografi, ku bën shqiponjën së bashku me kampionen e xhudos Majlinda Kelmendin. Meta shkruan se ndodhet në...

Fitoi medaljen e artë/ Xhudistja Majlinda Kelmendi: Këtë fitore ja dedikoj njeriut më të veçantë

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi është shpallur kampione në kategorinë e peshave deri në 52 kilogramë në Lojërat Europiane Minsk 2019 në Bjellorusi, duke fituar...

Xhudistja Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Lojërat Evropiane

Një tjetër sukses për ta bërë krenar ai i xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendi. Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Evropiane që po zhvillohen...

Ndërsa Majlinda Kelmendi flet për televizionin japonez, në atë francez flitet për Dua Lipën

Trajneri i kampiones botërore në xhudo Majlinda Kelmendit, Driton Kuka, ka publikuar një fotografi mjaft interesante. Fotografia tregon Majlinda Kelmendin teksa jep një intervistë për...

Majlinda Kelmendi e artë në Tel Aviv

Majlinda Kelmendi e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin 2019. Kampionia Olimpike fitoi medaljen e artë në Grand Prixin e xhudos, që...

Kosova mund Serbinë…në xhudo

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në garën ndërkombëtare Grand Prix në Tashkent të Uzbekistanit. Komiteti Olimpik i Kosovës ka publikuar...

“Bac, çikat na e zbardhen ftyrën!”

“Bac, u kry” është një nga panot e famshme që u përdor si një formë komunikimi ndaj përmbushjes së amanetit të komandantit legjendar Adem...

Skandali/ Kampionia shqiptare: Duan të ndeshem me një serbe dhe të humb

Majlinda Kelmendi nëpërmjet një statusi në Facebook, të cilin më pas e ka fshirë, ka denoncuar një fakt shumë të rëndë. Kampionia e botës në...

Majlinda Kelmendi shet numrin e Medaljes së Artë për ilaçe të fëmijëve me kancer

Ambasadorja e "Care for Kosovo Kids" dhe njëherazi fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi ka shitur numrin e medaljes dhe ato...

Rusia njeh Kosovën… në sport

Të paktën në sport dhe përkohësisht, Rusia përkulet para presionit dhe vendos të pranojë Kosovën me simbole shtetërore. Mbështetësja më e madhe e Serbisë që...

Latest news

Droga e kapur në Kosovë, kreu i SPAK: Sasia e kokainës ende po peshohet

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka reaguar për ABC lidhur me kokainën e kapur në Kosovë dhe që kishte përdorur portin e Durrësit si...

Mbushi kallashin për t’i vrarë, policia plagos një person në Fier që po ruante drogën në pyll

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, grupi i kontrollit të territorit, i...

400 kg kokainë në Durrës, policia e priste, kapi edhe dy ngarkesa të tjera: Çfarë ndodhi gjatë 1 muaji në Durrës

Policia kishte dy muaj që priste ngarkesën prej 400 kilogram kokainë që ishte fshehur në kontejnerin me mish të nisur nga Brazili. Atij i...

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

Kurti sqaron vizitën e nesërme në Bruksel: Nuk po shkoj në dialog me Serbinë, por në darkë tradicionale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sqaruar se nesër në Bruksel nuk ka për të diskutuar për dialogun me Serbinë. Edhe pse Kurti si kryeministër...
- Advertisement -