Fjalë kyçe: majlinda kelmendi

Kalitje / Nga Media -

Majlinda Kelmendi e artë në Tel Aviv

Majlinda Kelmendi e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin 2019. Kampionia Olimpike fitoi medaljen e artë në Grand Prixin e xhudos, që po mbahet në Tel Aviv të…

Kalitje / Nga Media -

Kosova mund Serbinë…në xhudo

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në garën ndërkombëtare Grand Prix në Tashkent të Uzbekistanit. Komiteti Olimpik i Kosovës ka publikuar një fotografi, në të cilën…

Floktore / Nga Media -

“Bac, çikat na e zbardhen ftyrën!”

“Bac, u kry” është një nga panot e famshme që u përdor si një formë komunikimi ndaj përmbushjes së amanetit të komandantit legjendar Adem Jasharit dhe të rënëve të tjerë…

Kalitje / Nga Klodiana -

Rusia njeh Kosovën… në sport

Të paktën në sport dhe përkohësisht, Rusia përkulet para presionit dhe vendos të pranojë Kosovën me simbole shtetërore. Mbështetësja më e madhe e Serbisë që këtë muaj organizon Mastersin e…