Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Xhudistja Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Lojërat Evropiane

Nga Ejona 0

Një tjetër sukses për ta bërë krenar ai i xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendi.

Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Evropiane që po zhvillohen në Minsk të Bjellorusisë.

Xhudistja pejane e nisi këtë garë me fitore, duke triumfuar kundër garueses Fabienne Kocher, falë rezultatit që u vendos në “Gold Score”.

Shmangiet e vazhdueshme nga duelet, bënë që gjyqtarët të ndëshkojnë zviceranen, për t’i mundësuar fitoren Majlindës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej