- Advertisement -

TAG

lumi vjosa

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Baton Haxhiu pas Kosovës e do shkatërrimin edhe të Shqipërisë!

Leonardo Di Caprio: “Mos e prek lumin Vjosa!”, kurse Baton Haxhiu: “Kush është Di Caprio?”. Shkruan Fahri Xharra Kanjoni i Lengaricës, monument unik i rrallë në...

Pas Leonardo Di Caprio, edhe Ellie Goulding reagon për Vjosën: Hidrocentralet do të shkatërronin dhe kulturën (Film)

Pas aktorit Leonardo Di Caprio, edhe këngëtarja e njohur Ellie Goulding i është bashkuar fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga HEC-et. Ellie ka postuar...

Vjosa e nënës e Valbona e njerkës

Nga Ermal Mulosmani Para dy tre muajsh, menjëherë pas mbylljes nga pandemia, vendosa të shkoja në Përmet. Kam pasë një tundim prej vitesh të vizitoja...

“Kuçedrat” në lumin Vjosë, hapet ekspozitë për sensibilizimin e publikut (film)

E ftuar në ABC-ja e mëngjesit me Enkel Demin ishte e ftuar Besjana Guri, e cila foli për ekspozitën  e quajtur “Kuçedra”. Ekspozita është hapur...

Reshjet e shiut “fryjnë” Vjosën, lumi del nga shtrati, rrezikohen disa fshatra

Pas reshjeve të dy ditëve të fundit kanë nxjerrë lumin Vjosa nga shtrati pranë pazarit të vjetër në urën e Mifolit. Situata  është nën...

Gjendet i pajetë trupi një 35-vjeçari në lumin Vjosë

Një 35-vjeçar është gjetur i mbytur dhe i dekompozuar, ditën e sotme në lumin Vjosë në afërsi të fshatit Hambar. Mësohet se në trupin e 35-vjeçarit...

150 OJQ letër kryeministrit Rama: Ndalo menjëherë ndërtimin e hidrocentraleve mbi lumin Vjosë

150 Organizata Joqeveritare ndërkombëtare dhe kombëtare i janë drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama për të ndaluar ndërtimin e hidrocentraleve në lumin Vjosa. Sipas...

Pamje nga përmbytja në Vlorë, ku e kaluan natën banorët (film)

Fshatrat Novoselë e Fitore në Vlorë vijojnë të kalojnë orë paniku nga reshjet masive të shiut. Banorët kanë kaluar një natë të frikshme nën...

Raporti, PE kundër HEC-ve në Valbonë e Vjosë

PE: Qeverisë të mbrojë zonat e ndjeshme mjedisore   Parlamenti Evropian ka adresuar kritika për planet e Qeverisë shqiptare për të ndërtuar hidrocentrale në zonat e...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -