Fjalë kyçe: Lulzim Basha

Vëzhgim / Nga 27.al -

PD censuron Sali Berishën

Dita e djeshme për Partinë Demokratike ka qenë e ngarkuar në agjendën e saj politike. Kjo për negociatat mes saj dhe mazhorancës për arritjen e marrëveshjes për ligjin e dekriminalizimit…

Telegrama / Nga Media -

Basha: Nesër bllokojmë parlamentin

Kryetari i PD-së deklaron qëndrimin për seancën e radhës, derisa të pezullohet Prenga e të shkojë në kushtetuese mandati i leskajt, Kokëdhimës e Rakipt Sulit Opozita do të vazhdojë me…

OpEd / Nga 27.al -

Venecia nuk ka dërguar më varka shpëtimi

Nga Mero Baze Përpjekja për të përdorur për herë të dytë Komisionin e Venecias kundër reformës në drejtësi, këtë radhë nuk funksionon. Nëse herën e parë, opozita gjeti disa varka…

OpEd / Nga 27.al -

Na mashtruan!?

Nga Blendi Fevziu Na thanë që ligji do t’i lërë jashtë! Na thanë që pas miratimit të tij shumë prej atyre që vijnë nga bota e krimit, prostitucionit, drogës apo…