- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Durrës/ Basha: Zgjidhje konkrete me të marrë pushtetin

Pas takimit me të rinjtë në Durrës, kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi se në paketën e zgjidhjeve të opozitës për të nxjerrë të...

Basha me të rinjtë: Të bashkohemi më 18 shkurt

Kryetari i PD-së Lulzim Basha kërkoi që rinia, njësoj si 27 vite më parë, të bëhet bashkë për t’i dhënë lirisë të tjera dimensione...

18 Shkurti/ Basha: Kur ngrihet rinia nuk ka qeveri që ta ndalojë, provën e keni, Rumaninë

Kryetari i Partisë Demokratike , Lulzim Basha, u bëri thirrje rinisë shqiptare që t'i bashkohen protestës së opozitës më 18 Shkurt. Në përfundim të takimit...

Lushnje/ Basha: Në protestë për kushtet tuaja

Gjatë një takim edhe me fermerët e Lushnjës, kryetari i PD, Lulzim Basha tha se qytetarët janë të revoltuar, pasi nuk kanë asnjë përkrahje, asnjë...

Durrës/ Basha: Po varroset arkeologjia

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vizituar zonën ku po punohet për ndërtimin e velieres në Durrës. Basha ka akuzuar dyshen Rama-Dako duke thënë se...

Basha nga Fieri: Bashkohemi më 18 Shkurt për t’i dhënë fund qeverisë Rama

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama ka frikë nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Gjatë një takimi me strukturat e...

Partia Demokratike nuk mund të frymëzohet nga Rumania

Nga Luljeta Progni Prej disa ditësh, Rumania është paralizuar nga protesta masive kundër qeverisë, por edhe medias, të cilën rumunët e vlerësojnë njësoj të korruptuar,...

Basha: Shqipëria më 18 Shkurt në protestë si Rumania

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ripërsëritur thirrjet për protesta masive më 18 Shkurt, duke thënë se duhet të ngrihemi kundër qeverisë, siç po...

Latest news

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...

Rama: Vendimmarrja varet nga dinamikat e brendshme të BE

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...

Zjarr në Bashkinë e Kamzës, merr flakë hyrja e institucionit

Një zjarr ka përfshirë parditen e sotme Bashkinë e Kamzës. Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu publikon videon nga bashkia, ku duket tymi dhe flaka në hyrje...
- Advertisement -