- Advertisement -

TAG

Liverpool

Champions League/ Përsëritet finalja e vjetshme, Reali peshkon Liverpool

Tetë skuadra më të mira të Champions League kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti i raundit çerekfinal...

Liverpool fiton titullin kampion i Anglisë, Jurgen Klopp shpërthen në lot (film)

Pas 30 vitesh Liverpuli është kampion për të 19-ën herë, i pari që kur formati në Angli u bekua me emrin Premier Ligë. Jurgen Klopp nuk...

Liverpool nuk njeh kundërshtarë, merr kreun me pikë të plota (film)

Vijon momenti "PO" për Liverpool. Edhe pse vinin pas 120 minutave impenjative në Instambul ndaj Chelsea, ku edhe u shpallën fitues të Superkupës së Europës,...

Liverpool denoncon Igli Taren në FIFA/ Ja çfarë pretendon klubi anglez

Liverpool ka dënuar në FIFA Igli Taren dhe Lazion të cilët sipas anglezëve i kanë rrëmbyer pa të drejtë këtij klubi një supertalent. Sipas Liverpool...

Liverpool fiton Champions League pas 14 vitesh (film)

Liverpool ka fituar finalen e madhe të Champions League pasi ka mposhtur Tottenham me rezultatin 2-0 në Wanda Metropolitana. Ishte një ndeshje e cila nuk...

Liverpool nënshkruan fitore historike në Champions League (film)

Liverpool ka mundur me rezultatin 4:0 Barcelonën, duke u kualifikuar në finalen e Champions League. Teksa kishin humbur të parën 3-0 në “Camp Nou”, në shtëpi...

Champions/ Ja si pritet të rreshtohet Barcelona ndaj Liverpulit

Dëmtimi i Dembelesë në sulm ndoshta mund të duket sikur nuk rëndon shumë, por ndërkohë është një zgjedhje më pak në pankinë për Barcelonën...

U ble 14.7 mln euro, Shaqiri i Liverpoolit vlen sot katërfish më shumë

Në kohën kur Liverpooli vendosi të marrë Xherdan Shaqirin, verën e kaluar, kishte jo pak ekspertë të futbollit anglez që vinin bast në dështimin...

Liverpool shënon 4 gola për 3 pikët, Manchester United i Solskjaer nuk di të ndalet

Në “Premier League” Liverpool ka mposhtur me rezultatin 4-2 Crystal Palace. Ishin miqtë ata që prishën të parët ekuilibrat duke kaluar në avantazh me...

Liverpool merr kryesimin e Premier League

Liverpool ka marrë kryesimin e renditjes së Premier League pasi shkatërroi Bournemouth me rezultatin 4-0. Skuadra e Jurgen Klopp ka bërë detyrën ndaj një...

Latest news

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...
- Advertisement -