- Advertisement -

TAG

liria e medias

Raporti i “Gazetarëve pa kufij”/ Basha: Qeveria po cënon lirinë e medias, kërcënojnë gazetarët që denoncojnë korrupsionin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të publikuar nga organizata “Gazetarët pa kufij” për lirinë e medias, ku Shqipëria radhitet në vendin e 84-të në...

Avokatja e Popullit: Viti 2019 hapa pas, demokracia në vend është tkurrurr

Avokati i popullit, Erinda Ballanca u shpreh se viti 2019 ka qenë vit jo i mirë. Gjatë Konferencës Kombëtare për lirinë e shprehjes përballë të...

Ambasadorja Suedeze: Jam shumë kritike ndaj ligjeve që kontrollojnë median

Ambasadorja Suedeze në Shqipëri, Elsa Hastad, shprehet kritike ndaj ligjeve që tentojnë të kontrollojnë median, duke iu referuar projekligjit më të ri të qeverisë...

Zëri i Amerikës: Shumica socialiste pritet të miratojë paketën anti-shpifje

Shumica socialiste pritet të kalojë nesër projekt-amendamentet në dy ligjet për mediat, megjithë kundërshtimet e komunitetit të gazetarëve, që i sheh ato si një...

PD organizon tryezën për lirinë e medias/ Basha: “Paketa antishpifje” akti i fundit drejt vendosjes së një censure të plotë (film)

Partia Demokratike ka organizuar sot një tryezë për lirinë e medias ku pjesë kryesore e diskutimeve janë dy projektligjet e qeverisë Rama të njohura...

Gazeta gjermane: Liria e medias në rrezik, Edi Rama po çimenton pushtetin

Një nga gazetat më të njohura në Gjermani, Tageszeitung shkruan se kryeministri Edi Rama ka propozuar dy nisma ligjore për të kontrolluar më shumë...

Zv.ministrja e Drejtësisë injoron AMA-n: Duhen marrë masa për portalet

Në Komisionin e Ligjeve është diskutuar sot lidhur me projektligjin e ndryshuar për mediat audiovizive, ku është thërritur për të raportuar zëvendësministrja e drejtësisë...

Vokshi: Asnjë i arrestuar për dhunimin e dhjetra gazetarëve në Shqipëri, me Ramën kryeministër nuk ka liri të medias

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi shprehet se qeveria dhe krimi mbeten kërcënuesit e mëdhenj të lirisë së medias në Shqipëri. Nëpërmjet një komenti...

Der Standard: Si po i kap dhe sulmon kryeministri Rama, mediat dhe gazetarët kritikë ndaj tij

“BE së fundmi ka kritikuar qeverinë në Tiranë lidhur me nismën për të rregulluar “keqinformimin” që bëjnë portalet online. Në bazë të një kërkese...

Paketa antishpifje/ Kusari: Erion Veliaj politikani i parë në botë që refuzoi të na takojë. Do t’i tregojmë botës se çfarë Kryeministri ka Shqipëria

Këshilltarja ligjore e Qendrës Europiane për Liri të Shtypit dhe të Medias (ECPMF),Flutura Kusari, thotë se qeveria nuk ka marrë parasysh asnjë nga sugjerimet...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -