- Advertisement -

TAG

liban

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Pas tragjedisë me mbi 190 të vdekur, një zjarr i madh përfshin Portin e Bejrutit në Liban (film)

Një tjetër zjarr ka rënë në Portin e Bejrutit në Liban, pas tragjedisë në këtë vend, ku pati shpërthim më herët. Zjarri shpërtheu në zonën...

E mbijetuara e shpërthimit në Bejrut rrëfen përjetimin: Tmerr, toka filloi të tundej nën këmbët e mia!

“Po takohesha me miqtë e mi për kafe në një kafene në lagjen Hamra, kur papritur toka po tundej poshtë këmbëve tona. Dikush bërtiti,...

Çifti po gëzonte dasmën, tragjedia në Beirut u ndërpret gjithçka (film)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e së martës në kryeqytetin e Libanit. Për pasojë të paktën duke vrarë të paktën 100 njerëz,...

Beirut/ Dy shpërthime në zonën e Portit: më shumë se 100 të vdekur dhe 4 mijë të lënduar prej 2750 ton nitrat (film)

Bilanci i të vdekurve mund të jetë shumë më i rëndë, pasi të paktën 100 persona konsiderohen të zhdukur. Kryeqyteti libanez është mbuluar nga...

Hezbollah kërcënon SHBA-në: Nëse nuk tërheq trupat nga Iraku, do t’i ktheni me arkivole

Lideri i organizatës terroriste Hezbollah në Liban, Hassan Nasrallah ka kërcënuar SHBA-në se nëse nuk tërheq trupat e saj nga Iraku në javët në...

Dua Lipa bën dedikim emocionues për refugjatët

Këngëtarja shiptare Dua Lipa tashmë është angazhuar edhe me UNICEF për t’iu ardhur në mbrojtje fëmijëve, të cilët nuk kanë mbështetje dhe detyrohen të...

Shkon në 332 numri i të vdekurve nga tërmeti në Irak e Iran

Shkon në 332 numri i të vdekurve pas tërmetit të rënë në kufirin mes Irakut dhe Iranit. Ndërkohë 2500 të tjerë janë të plagosur...

Jetimi libanez takon idhullin Cristiano Ronaldo…shpërthen në lot

Haidar ka lindur në Liban. Ai i humbi të dy prindërit nga një sulm i para disa kohëve në Beirut. Kur dëgjoi historinë e...

Latest news

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.
- Advertisement -