- Advertisement -

TAG

LGBT

Italiani vret motrën se ishte e lidhur me një transgjinor

Një vajzë 20-vjeçare ka humbur jetën në Napoli të Italisë, pasi është rrëzuar nga motori, teksa po udhëtonte me “shokun” e saj transgjinor. Por, ajo...

Kastro Zizo: Jam kërcënuar nga LGBT për të dalë hapur si gay (film)

Këngëtari, tashmë edhe moderator, Kastro Zizo ka deklaruar se është kërcënuar nga komuniteti LGBT, për të dalë hapur që është gay. Në emisionin e tij...

Matura Shtetërore u vlerësua nga Ministria e Arsimit më pak se aktivitetet e LGBT-së

Nga 36 328 maturantë që iu nënshtruan provimeve me zgjedhje në Maturën Shtetërore 2018 rreth 2300 u vlerësuan me notën 4 sipas rezultateve të...

Pozon me balerinë të LGBT, lumë kritikash për Macron

Vendimi i Presidentit Emmanuel Macron për të organizuar një mbrëmje “electro dance” në Elysee, e për të pozuar më pas krahë bashkëshortes së tij...

Foto e paradës gay/ Abuzim me fëmijët

Nga Mesila Doda Sot, në mëngjes hasa me këtë foto që është shprehja më e pastër e abuzimit me një të mitur... Nëse dikush ende ngren...

Agjenda neokomuniste ndërmjet negacionizmit dhe LGBT

Nga Dom Gjergj Meta Tri çështje kanë zënë faqet e shtypit dhe kanë shkaktuar debat në opinionin publik në këto kohët e fundit në Shqipëri....

LGBT “vë në rresht” politikën shqiptare, aty ku pozita e opozita bëhen bashkë

Klasa politike shqiptare në pjesën më të madhe të rasteve nuk gjen dakodësi për të votuar ligje apo për të marrë vendime edhe pse vihet...

Manjani përgjigjet nga SHBA: Lu ka përparësi LGBT, i përfshirë në dorëzimin e drejtësisë te qeveria

Ambasadori amerikan Donald Lu tha se Manjani duhet të ketë kujdes me deklaratat që bën për LGBT, por nuk ka vonuar përgjigja nga ish-ministri...

Shehu: Deklarata e Lu për LGBT e papërshtatshme, jam i shokuar

Tritan Shehu është ndër politikanët që Ambasadori Lu i tërhoqi vëmendje për pozicionimin kundër komunitetit LGBT. Ai duke këmbëngulur në mendimin e tij e quan...

Bullizmi apo bullshit-izmi!

Nga Ylli Manjani Delegacioni i BE-së më në fund dha një deklaratë për shtyp! Nuk e kishte as për drogën, as për prioritetet, as për...

Latest news

Beteja me COVID, Nora Malaj: Kur mjeku i familjes s’di të japë kurën, shyqyr që ke mik Piperon (Film)

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj ka deklaruar se në kohë pandemie qeveria duhet të pranojë edhe mendimet e personave që vijnë...

“S’ju detyron njeri të hipni në urban”, deputetja e PS kundër Rakacollit: Duhen kontrolle

Dyndja në urbane ishte një ndër temat e diskutimit në emisionin “As pro, as kundër” mbrëmjen e sotme në ABC, si faktor i rritjes...

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...
- Advertisement -