- Advertisement -

TAG

levizje

Merret vendimi, nga nesër nis kufizimi i lëvizjes në orën 20:00

Duke filluar nga dita e mërkurë në Shqipëri do të hyjë në fuqi masa e kufizimit të lëvizjes në orën 20:00. Burime bëjnë me dije...

Sot, përfundon kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, pritet vendimi nga Komiteti i Ekspertëve

Ditën e sotme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve tre javë...

Zbulimi i rrallë/ Katër specie peshkaqenësh përdorin pendët e tyre për të ecur (film)

Katër specie të reja peshkaqenësh janë gjetur në Australi dhe Guinean e Re, të cilët përdorin pendët e tyre për të ecur. Pamjet e kapura...

Drejtori i Policisë së Shtetit shkarkon nga detyra 8 drejtues komisariatesh

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka firmosur sot shkarkimin e disa Drejtorëve të Komisariateve në rang. Deri më tani bëhet me dije...

4 lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën

Disa nga lëvizjet më të rëndësishme sociale në botë i detyrojnë suksesin e tyre aktivistëve të studentëve të cilët kanë ndërmarrë veprime në mbështetje...

Të tjera ndryshime rrënjësore në Policinë e Tiranës

Të paktën 12 zëvendësdrejtorë dhe shefa komisariatesh në Policinë e Tiranës dhe në qarqe kanë lëvizur në detyra të tjera. Është shkarkuar nga detyra zv/drejtori...

Autostrada Tiranë-Durrës, 7 automjete përfshihen në aksident

Shtatë automjete janë përfshirë në dy aksidente në autostradën Tiranë-Durrës ku fatmirësisht nuk ka pasur dëmtime në njerëz. Policia bën të ditur se shkak i...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -