- Advertisement -

TAG

largohen

Sekuestrohet një ton kanabis në Vlorë, 3 trafikantët largohen me gomone

Është sekuestruar rreth 1 ton kanabis në Vlorë. Rreth orës 01.00 të datës 10.09.2017, në Plazh të Vjetër, në lagjen '' 1 Maji'' rreth 30...

Marrëveshja Rama-Basha, ikin dhe 2 drejtorët e fundit teknikë

Janë shkarkuar sot edhe dy drejtorët e fundit teknikë të propozuar nga PD pas marrëveshjes së 18 majit mer Ramës dhe Bashës. Kryeministri Rama ka...

Qeveria i dëmshpërblen, protestuesit largohen nga Tirana (film)

Pas dëmshpërblimit 100% nga  qeveria, banorët e Zharrzës largohen nga Tirana. Banorët e Zharrëzës kanë mirëpritur vendimin e qeverisë duke thënë se tashmë do të...

Tiranë, nga qendra e azilkërkuesve, policia i shpall në kërkim 38 sirianë

Të paktën 38 sirianë janë larguar nga një qendër të azilkërkuesve në Babrru, ndonëse nuk dispononin dokumente lëvizjeje. Burime nga Ministria e Brendshme për News24...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...
- Advertisement -