- Advertisement -

TAG

Kryetari i Partisë Demokratike

Zbardhet takimi me eurodeputetin Fleckenstein, Basha nuk i ndryshon vendimit për protestë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, informoi raporterin e Parlamentit Europian për Shqipërinë Knut Fleckenstein se kryeministri Edi Rama po instalon në vend një...

Arrestimi i kryebashkiakut të PD, Basha: Drejtësi të pandikuar nga politika për Fran Frrokaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë për arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frokaj. Në një deklaratë...

Basha nga Elbasani: Si lulet e pranverës, uroj të çelin shpresat e çdo shqiptari

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e festoi Ditën e Verës në Elbasan duke ndarë me mijëra qytetarë gëzimin dhe shpresën që frymëzon stina...

Basha pas mbledhjes së Kryesisë: Do garantoj bashkimin e platformave

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së partisë Demokratike,  Lulzim Basha pranoi se ka pasur edhe kritika, por theksoi se ballafaqimi dhe mendimet ndryshe...

Ermal Meta triumfoi në “Sanremo 2018”, Basha: Model që frymëzon dhe na bën krenar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar për fitoren e Sanremos kantautorit shqiptar Ermal Meta, por ndërkohë thekson që këto janë ditë të...

Basha: Tërhiquni nga Kryeprokurori, ndryshe përballuni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori fjalën i pari në seancën e sotme parlamentare ku do të zgjidhet kryeprokurori i përkohshëm. Kryedemokrati i prerë...

Basha i përgjigjet Ramës: Zbato Kushtetutën! S’ka kryeprokuror pa vetting

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur ftesës së Kryeministrit Edi Rama për të gjetur konsensus për zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm. Nga...

Përmbytjet, Basha në Darëzezë në krah të kryebashkiakut të PS (film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i shoqëruar nga kryebashkiaku i PS, Armando Subashi ka inspektuar në Fier fshatin e Darëzezës, një nga zonat...

Basha-Llallës: Mos u tako me Tahirin, por vendose përpara përgjegjësive penale

Me anë të një status në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha,  i bën thirrje Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla të mos takohet...

Ruçi përjashton Bashën për 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është përjashtuar nga punimet e seancës së Kuvendit për 10 ditë, pas dy vëretjeve dhe paralajmërimeve të kryetarit...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -