Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha drejt Durrësit: Uragani i shpresës po rritet nga ora në orë (film)

Nga Klodiana 0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është nisur drejt Durrësi ku do të shpërndajë anëtarësimet e reja të të rinje.

Përmes një postimi live në Facebook, Basha e ka cilësuar si të jashtëzakonshme këtë pritjes, pas asaj që iu bë duitën e djeshme në Berat.

“Ditë e mrekullueshme plot me diell, me shpresë drejt Durrësit. E shikoni se si në Maminas, shpresa e shqiptarëve te ndryshimi ka shkaktuar këtu në hyrje të Durrësit, një hyrjë të paparë në turin tim në Shqipëri, Por si dje në Berat.  Është një uragan shprese që po rritet. Kjo që shikoj këtu në hyrje të Durrësit pranë Maminasit do të thyejë çdo parashikim. Numri i automjeteve që kanë dalë të presin është i jashtëzakonshëm. Janë mbi 200 anëtarësime të reja në aktivin e Durrësit”, thotë Basha në një videomesazh që u dërgon live qytetarëve.

 

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 22 mai 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej