- Advertisement -

TAG

Kryetari i Partisë Demokratike

Basha: Sot kërcënohet liria e zgjedhjes

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se “sot na kërcënohet liria, në veçanti ajo e zgjedhjes”. Me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së At...

Basha takon Haradinaj: PD do të përkrahë me forcë interesat e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Basha i uroi suksese Haradinaj në detyrën dhe e siguroi...

Reforma zgjedhore/ Lulzim Basha thërret me urgjencë aleatët

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thirrur sot në orën 18;00 një takim me aleatët. Bëhet me dije se Basha ka nisur konsultimet për...

Basha: Trumpetat e Ramës për të luftuar drogën janë mashtrime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me drogën e kapur nga autorutetet italiane, duke akazuar kryeministrin Rama, duke thënë se...

Basha: Shteti dhe të gjithë ne e braktisëm Fildesin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vrasjen e gjyqtares, ku thekson se jeta e humbur e Fildese Hafizit është një shuplakë...

Basha: Librat të jepen falas dhe të shpërndahen në shkolla

Lidhur me tekstet shkollore të cilat kanë nisur të shpërndahen, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha duke denoncuar rradhët e gjata për të...

Basha letër Ramës: Kemi pranuar pa kushte propozimin e zyrtarit amerikan Yee

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një letër Kryeministrit Edi Rama ku bën me dije se opozita ka pranuar pa kushte...

Basha: Do të çmontojmë nga rrënjët koalicionin e 1 Prillit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se do çmontojmë nga rrënjët koalicionin e 1 prillit, si dhe trajtimin e popullit si budalla nga...

Koalicionet për zgjedhjet e ardhshme/ Basha: Partitë e qeverisjes aktuale i kanë përcaktuar pozicionet e tyre

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Opinion” është shprehur lidhur me koalicionet e mundshme me LSI-në dhe PDIU-në për zgjedhjet...

72 vjetori i kryengritjes së Kelmendit, Basha: Frymëzim për protestën e 18 Shkurtit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë pjesë dhe është takuar me banorë të zonës së Tamarës në përkujtim të 72 vjetorit të...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -