- Advertisement -

TAG

Kryetari i Partisë Demokratike

Përmbytjet, Basha në Darëzezë në krah të kryebashkiakut të PS (film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i shoqëruar nga kryebashkiaku i PS, Armando Subashi ka inspektuar në Fier fshatin e Darëzezës, një nga zonat...

Basha-Llallës: Mos u tako me Tahirin, por vendose përpara përgjegjësive penale

Me anë të një status në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha,  i bën thirrje Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla të mos takohet...

Ruçi përjashton Bashën për 10 ditë nga punimet e Kuvendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është përjashtuar nga punimet e seancës së Kuvendit për 10 ditë, pas dy vëretjeve dhe paralajmërimeve të kryetarit...

Basha: Sot kërcënohet liria e zgjedhjes

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se “sot na kërcënohet liria, në veçanti ajo e zgjedhjes”. Me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së At...

Basha takon Haradinaj: PD do të përkrahë me forcë interesat e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Basha i uroi suksese Haradinaj në detyrën dhe e siguroi...

Reforma zgjedhore/ Lulzim Basha thërret me urgjencë aleatët

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thirrur sot në orën 18;00 një takim me aleatët. Bëhet me dije se Basha ka nisur konsultimet për...

Basha: Trumpetat e Ramës për të luftuar drogën janë mashtrime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me drogën e kapur nga autorutetet italiane, duke akazuar kryeministrin Rama, duke thënë se...

Basha: Shteti dhe të gjithë ne e braktisëm Fildesin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vrasjen e gjyqtares, ku thekson se jeta e humbur e Fildese Hafizit është një shuplakë...

Basha: Librat të jepen falas dhe të shpërndahen në shkolla

Lidhur me tekstet shkollore të cilat kanë nisur të shpërndahen, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha duke denoncuar rradhët e gjata për të...

Basha letër Ramës: Kemi pranuar pa kushte propozimin e zyrtarit amerikan Yee

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një letër Kryeministrit Edi Rama ku bën me dije se opozita ka pranuar pa kushte...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -