- Advertisement -

TAG

kryeministri shqiptar

CDU/CSU në kërkim të pozicionit për Shqipërinë, Rama javën e ardhshme në Berlin

Javën e ardhshme deputetët e grupit më të madh në parlamentin e Gjermanisë (Bundestag), do të merren intensivisht me Shqipërinë, në kërkim të një...

Pushime në Greqi/ Mediat greke i përgjigjen Ramës: Ka frikë nga “shefi” i tij, Erdogan

Mediat greke kanë vijuar replikat me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, lidhur me pushimet e këtij të fundit. Kryeministri Rama përgënjeshtroi disa raporte të mediave greke se...

Samiti i Poznan/ Merkel “sposton” Ramën, në krah të saj ulet Zaev

Ditën e sotme po zhvillohet raundi i dytë në samitin e Poznan në Poloni midis liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe shteteve kryesore të Bashkimit...

Le Figaro (1924) / Kryeministri shqiptar, Ahmet Zogu, viktimë e një atentati

Nga Aurenc Bebja*, Francë - 28 Qershor 2019 “Le Figaro” ka botuar, të dielën e 24 shkurtit 1924, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me atentatin...

Nishani: Vendi në pikën kritike, mund të ketë përplasje të rrezikshme

Ish presidenti dhe kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani ka komentuar gjendjen aktuale në Shqipëri dhe përplasjet në mes presidentit, Ilir Meta...

off-guardian: Kryeministri shqiptar sillet si monark, po e çon vendin drejt luftës civile

Nga dr. Ana L. Scheer Dhjetëra mijëra protestues kundër qeverisë janë ndeshur së fundmi me Policinë e Shtetit në Tiranë. Tubimi rezultoi me dhjetëra protestues...

Rama: Vetting-un mund ta bllokojnë përkohësisht, por popullin s’e ndalojnë dot

Kryeministri i vendit Edi Rama ka deklaruar se vetting-un mund ta bllokojmë përkohësisht por nuk do të pengojmë dot popullin të heqë qafe pengmarrësit...

A është Athina ajo që kërkon rrëzimin e Ramës?

Ka bërë përshtypje deklarata e Kryeministrit shqiptar në grupin parlamentar të PS-së në lidhje me ndërlidhjen e një pjese të politikës shqiptare dhe një...

Intervista për “The Telegraph”/ Rama apel SHBA: Rusia po zgjeron ndikimin në Ballkan

Kryeministri i vendit, Edi Rama në një intervistë për prestigjiozen britanike “The Telegraph” ka shprehur shqetësimin kundrejt rrezikut që i kanoset Ballkanit nga ndikimi...

Latest news

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...
- Advertisement -