- Advertisement -

TAG

kryeministri shqiptar

DW: Rama vizitë dy ditore për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në....

Debati për detin me Greqinë, çfarë njoftoi dje shefi i diplomacisë greke

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis deklaroi sot në parlamentin grek se Greqia do të zgjerohej me 12 milje në detin Jon dhe se kishte informuar për...

La Reppublica: Kryeministri shqiptar tashmë (një artist) i gjithëpushtetshëm

Gazeta italiane “La Repubblica”, i ka kushtuar një artikull qeverisjes së Edi Ramës, ku shkruan se si kryeministri shqiptar tashmë është bërë (një artist)...

Pesë muaj nga vizita në Tiranë, Rama takon Kurtin sot në Prishtinë

Mediat kosovare konfirmojnë se sot kryeministri Edi Rama dhe kryetari i LVV, Albin Kurti do të takohen në Prishtinë. Kanë kaluar pesë muaj nga takimi...

Llalla: Të bëhemi bashkë dhe ta bëjmë kryeministrin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Ideja e Ali Ahmetit se ka ardhur koha që kryeministri i Maqedonisë së Veriut të jetë shqiptar, ka ngritur në këmbë gjithë partitë politike...

Le Iene: Rama rrëzon Teatrin Kombëtar Shqiptar, shpërthejnë revoltat në Tiranë

“Pas një beteje dy vjeçare, Kryeministri shqiptar rrëzoi Teatrin Kombëtar historik për të rindërtuar një të ri. “Nuk ishte i rrezikshëm”, thonë opozitarët që...

Vizita e parë si kryeministër në Shqipëri, reagon Albin Kurti: Vendet tona nuk kanë luksin ta shohin njëra-tjetren me syzet e diplomacisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti reagon pas vizitës së sotme në Tiranë, të parën si kryeministër i ri jashtë Kosovës. Kurti falenderon Ramën për pritjen...

Gazetari i “Bild” që nxori përgjimet, mesazh OSBE-së: Edi Rama është armik i medias së lirë!

Gazetari gjerman i gazetës “BILD”, Peter Tiede, i cili u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër,...

Familja e Katsifas letër kryeministrit grek: Sakrifica e Kostandinit duhet të njihet

Prindërit e Konstantinos Katsifas i kanë dërguar një letër Kryeministrit Grek Mitsotakis për të ushtruar presion diplomatik tek pala shqiptare për të zbardhur të...

Rama i relaksuar, menjëherë pas darkës del për shëtitje me Vuçiç (film)

Pas darkës me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe atë serbe, Ana Brnabiç të mbrëmjes së djeshme, kryeministri Edi Rama dhe presidenti...

Latest news

Vaksina Pfizer, Manastirliu: 40.000 doza brenda shkurtit, të tjerat në Korrik

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se sipas kontratës me Pfizer, në Shqipëri do të vijnë deri në shkurt më shumë se 40 mijë...

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...

521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima. Ndërkohë...
- Advertisement -