- Advertisement -

TAG

kryeministri Rama

Policia gjermane shoqëron Edi Ramën në aeroport

Gjatë vizitës së tij në Gjermani, kryeministri Rama është përfshirë në një situatë skandaloze dhe është shoqëruar nga policia gjermane. Gjithçka ka ndodhur në...

U pyet për Mateon por ‘Nuk Kishte Kohë’, Kryeministri Rama reagon për herë të parë për Ministren Muzhaqi

Kryeministri Edi Rama  ka folur për herë të parë për Ministren Bora Muzhaqi e cila pak ditë më parë kur u pyet për vrasjen...

“Open Balkan” mbahet sot në Beograd, kryeministri Rama i bashkohet konferencës online

Sot do të zhvillohet konferenca e radhës "Ballkani i Hapur". Mbledhja pritet të mbahet në parlamentin Serb, ku do të marrin pjesë edhe i...

“A do rriten rrogat?”/ Kryeministri Rama jep përgjigjen përfundimtare

Kryeministri Edi Rama në konferencën për media pas përfundimit të mbledhjes së Jashtëzakonshme të qeverisë. Rama është pyetur nga gazetarët nëse do ketë rritje...

Qeveria e re, kryeministri Rama dhe ministrat betohen sot te Presidenti Meta

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama bashkë me anëtarët e tjerë të kabinetit do të betohen te Presidenti Ilir Meta. Mësohet se ceremonia e...

Mirupafshim Merkel! Përfundon vizita e Kancelares në Tiranë, përcillet në Rinas nga Rama

Kancelarja Angela Merkel ka përmbyllur vizitën e saj në Tiranë. Pak minuta më parë ajo u përcoll nga kryeministri Edi Rama dhe ambasadori Gjerman...

Basha për Baton Haxhiun: Është sekret publik, je këshilltar strategjik i Ramës (film)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar analistin Baton Haxhiu, një nga këshilltarët strategjikë të Kryeministrit Rama. Basha e ka konsideruar sekret publik...

Vala e dytë e Covid-19/ Basha mesazh qytetarëve: Situata drejt përkeqësimit, mbroni veten!

Kryedemokrati Lulzim Basha i është drejtuar sot qytetarëve përmes një videomesazhi për situatën me Covid 19. Ai thotë se tashmë është fakt që vala...

Kryeministri “Pse qesh?” të plas brenda po qeshe pa leje (film)

Gazetari Enkel Demi ka reaguar pas ngjarjes që ka ndodhur me datë 15 Tetor, ku një grua është shoqëruar në polici pasi ka qeshur...

Naftëtarët e Ballshit i përgjigjen Ramës: Nga greva dalim vetëm pasi të marrim një premtim konkret

Naftëtaret e Ballshit kanë hyrë në ditën e 14-të të grevës teksa vijojnë rezistencën e tyre për plotësimin e kërkesave. Naftëtarët i  kanë kthyer përgjigje...

Latest news

Këto janë shenjat e horoskopit që do të kenë sukses në karrierë

A jeni ju? 4 shenjat e mëposhtme do të bekohen me fat. Ditët që do të vijnë do të jenë të mbushura me projekte...

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...
- Advertisement -