- Advertisement -

TAG

kryeministri i vendit

Krerët e komuniteteve fetare kërkojnë hapje për besimtarët, Rama: Nisim bisedimet që nesër

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar sot një mbledhje online me përfaqësuesit më të lartë të klerit shqiptar. Krerët e komuniteteve fetare Bujar Spahiu,...

Rama mesazh në nisje të Muajit të Shenjtë të Ramazanit: Karantina sot na mundon por edhe na bashkon

Besimtarët shqiptarë të krishterë për shkak të koronavirusit u detyruan të luten brenda shtëpive të tyre, e të njëjtën gjë do të bëjnë edhe...

Rama lajmëron lehtësimin e masave: Orari i pazarit 90 minuta, punonjësit mund të lëvizin me makina private

Kryeministri i vendit, Edi Rama njoftoi lehtësimin e masave të vendosura nga qeveria për disa kategori, por nëse ka shkelje do të ketë penalizime...

Britani e Madhe/ Shënohet viktima më e re në moshë, ndërron jetë 18-vjeçari si pasojë e koronavirusit

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Britaninë e Madhe ka shkuar tashmë në 281.  Numri i të infektuara në total ka shkuar...

COVID 19, Rama: Paketat celulare 50% më lirë, falas aksesi edukativ

Kryeministri i vendit, Edi Rama i dha fund sot edhe dilemës për internetin falas në kohën kur të gjithë janë të izoluar në shtëpi...

Rama: Testet do i bëjmë si Zvicra, për ata mbi 65-vjeç dhe të sëmurët kronikë

Kryeministri i vendit, Edi Rama sqaroi publikisht një nga çështjet më të debatuara të momentit, rritjen e mumrit të testimeve për të zbuluar prekjen...

“S’do falim asnjë…”/ Artan Hoxha i tregon Edi Ramës SMS-në kërcënuese të krimit të organizuar

Gazetari Artan Hoxha publikoi një mesazh kërcënues që ka mbërritur dje në Abc News, drejtuar gazetarit Artan Hoxha si dhe televizionit Abc News. Ai...

“Shqipëria digjet, Rama krihet”/ Premiera e filmit “I love Tropoja” nis me incidente (film)

Mbrëmjen e djeshme është shfaqur premiera e filmit “I love Tropoja” i komedianit Ermal Mamaqi në Pallatin e Kongreseve, ku luan një rol edhe...

Shqiptarët të parët për azil në Irlandë, tejkalojnë edhe sirianët

Shqiptarët janë vënë në qendër të vëmendjes edhe në Irlandë. Kryeministri i vendit, Leo Vardkar, thotë se qytetarët shqiptarët dhe ato gjeorgjianë janë të...

Kryeministri Rama vizitë në Itali, pritet me ceremoni shtetërore

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Itali. Mesditën e sotme Rama është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i...

Latest news

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...
- Advertisement -