- Advertisement -

TAG

Kryedemokrati

“Krimi po godet fushën e ndërtimit”, Basha: Agjencitë PPP-ve në Maltë, Dubai, Singapor e Hong Kong (film)

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “ABC-ja e mëngjesit”, kryedemokrati Lulzim Basha, foli edhe për atentatin e mbetur e mbetur në tentativë ndaj biznesmenit...

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio, bisedë telefonike me Ramën dhe Bashën… A do e hapi Italia kufirin me Shqipërinë?

Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio, bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha. Sipas disa burimeve të pakonfirmuara Italia po e...

Zhvilloi aktivitet partiak, gjobitet dhe i hiqet patenta Lulzim Bashës. Policia jep detajet (film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është proceduar nga Policia e Durrësit. Sipas policisë, Basha është proceduar “për shkelje të rregullave kundër përhapjes së COVID-19”. Kreu...

Basha takim me delegacionin e KiE: Mbështetja e partnerëve është jetike

Kryedemokrati Lulzim Basha reagon pas takimit me delegacionin e KiE në Selinë Blu. Basha shkruan se u ka shprehur anëtarëve të KiE mirënjohjen për vëmendjen...

Basha: Nesër të gjithë në shesh në betejën për Shqipërinë si gjithë Evropa (film)

Nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, lideri demokrat Lulzim Basha tha se nesër në orën 18:30, të gjithë në shesh në betejën për Shqipërinë si...

Basha nga Sllovenia: KE të iniciojë një mision monitorimi në Shqipëri, si në Bosnjë e Hercegovinë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në Lubjanë të Sllovenisë si i ftuar në Institutin Ndërkombëtar të Studimeve për Lindjen e Mesme dhe...

Basha: Fajtori i grabitjes Rama, zgjidhja është largimi i tij nga qeveria

Kreu i PD-së  Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Ministrisë së Mbrojtjes për të marrë kontrollin e aeroportit të Rinasit. Basha tha se prezenca e...

Vrasja e ish-kryepolicit/ Basha: Ku është shteti?

Kryedemokrati Lulzim Basha e nisi fjalën e tij në çadrën e protestës me një minutë heshtje në nder të ish-kreut të policisë së Vlorës,...

Basha: Opozita nuk do të regjistrohet për zgjedhje fasadë

Një ditë para se të përfundojë afati për regjistrimin në KQZ të partive politike për zgjedhjet e qershorit, kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi...

18 Shkurti/ Basha: Kur ngrihet rinia nuk ka qeveri që ta ndalojë, provën e keni, Rumaninë

Kryetari i Partisë Demokratike , Lulzim Basha, u bëri thirrje rinisë shqiptare që t'i bashkohen protestës së opozitës më 18 Shkurt. Në përfundim të takimit...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -