- Advertisement -

TAG

KPA

Kërkoi heqjen e “njollës”, KPA merr vendimin për prokurorin Bilbil Mete

Kolegji Posaçëm i Apelit ka lënë në fuqi vendimit e Komisionit te Pavarur të Kualifikimit duke e përjashtuar për 15 vite nga sistemi i...

KPA shkarkon gjyqtarin Idriz Mulkurti, nuk justifikoi dot pasurinë

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Apelit të Krimeve të Rënda,...

KPA merr vendimin për prokuroren Rabiana Halili, lihet 15 vite jashtë Drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, vendosi ditën e sotme të lërë në fuqi vendimin e KPK-së në lidhje me prokuroren e Durrësit, Rabiana Halili. Në...

KPK e shkarkoi, KPA jep vendimin për Enkeledi Hajron

Kolegjit të Posaçëm të Apelimit ka dhënë vendimin për gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Enkeledi Hajro, e cila u shkarkua nga Komisioni i Pavarur...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkon prokurorin Shkëlzen Cena, ish-kandidat për SPAK

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin për shkarkimin e prokurorit Shkëlzen Cena ish-kandidat për SPAK, të caktuar nga KPK në 14...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK-së, shkarkon prokurorin e Lushnjës

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, duke shkarkuar nga detyra prokurorin e Lushnjës, Çlirim...

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela. Mësohet se në seancën e sotme nuk ishte e pranishme Donika Prela dhe as avokati i saj. KPA...

Kishte probleme të shumta me pasurinë, por mbajti shpresa te KPA prej dy vitesh, merret vendimi final për kreun e Gjykatës

KPA lë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-kreut të Gjykatës së Beratit, Agron Valva, i cili ishte marrë që prej muajit...

Ish-kreu i Gjykatës përjashtohet përfundimisht nga sistemi i drejtësisë, KPA lë në fuqi vendimin e KPK

Është shkarkuar që në mars të vitit të kaluar, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ndërsa kishte dërguar çështjen në Kolegjin e Posaçëm të...

U shkarkua nga detyra më 2019, Artan Bajrami përfundimisht jashtë Drejtësisë

KPA-ja ka lënë në fuqi vendimin e shkurtit 2019 të KPK-së për shkarkim nga detyra të prokurorit Artan Bajrami, duke e lënë përfundimisht jashtë...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -