- Advertisement -

TAG

KPA

U shkarkua nga detyra më 2019, Artan Bajrami përfundimisht jashtë Drejtësisë

KPA-ja ka lënë në fuqi vendimin e shkurtit 2019 të KPK-së për shkarkim nga detyra të prokurorit Artan Bajrami, duke e lënë përfundimisht jashtë...

Luan Daci rikthehet në KPA. Gjykata e Apelit i jep të drejtë dhe rrëzon akuzat

Anëtari i KPA-së, Luan Daci ka marrë të drejtën të rikthehet në trupën e vetting-ut, KPA, sepse në Apelim pretendimet e tij janë njohur...

Prokurorja që arrestoi Rexhep Rrajën emërohet ndihmës-magjistrate në ILD/ Besnik Canit i mbaron mandati

Këshilli i Lartë i Prokurorisë gjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme ka miratuar disa vendime. Në deklaratën zyrtare bëhet e ditur se fillimisht u...

I kanë dosjet në KPA, në rrezik anëtari i KLP-së dhe 8 drejtues prokurorish dhe gjykatash

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, organi fundor i Vetingut, ka shkarkuar nga detyra të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët, të cilët janë konfirmuar në detyrë...

Muçi letër Gjykatës Kushtetuese: Iki kur të vendosni ju

Pasi KPA vendosi shkarkimin e gjyqtarit Besnik Muçi, sot ai i ka dërguar një letër Gjykatës Kushtetuese, ku kërkon që ti raportojë nëse i...

Takimi i Metës me Besnik Muçin, Presidenca njoftim zyrtar

Presidenca jep njoftimin zyrtar për takimin mes Ilir Metës dhe anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçit, i cili u shkarkua ditën e djeshme nga...

Si u shkel Kushtetuta: Besnik Muçin nuk mund ta shkarkojë KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit dha sot një vendim ndaj Besnik Muçit, duke deklaruar shkarkimin e tij. Por, ajo që mbetet janë pikëpyetjet për këtë...

U shkarkua nga KPK, ja çfarë vendos KPA për prokurorin Artur Selmani “ekspert” i llotove

Prokurori Selmani është shkarkuar nga KPK në nëtor të 2018, ndërsa ditën e sotme KPA ka marrë vendimin e formës së prerë, duke lënë...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra prokurori Bujar Hoti

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti, që e kishte shkarkuar nga detyra. Vendimi i dhënë sot...

Komisioneri Publik ankimon në KPA: Të shkarkohet Donika Prela

Komisioneri Publik ankimon vendimin për drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Sipas Komisionerit Prela nuk duhet të ishte konfirmuar në detyrë nga...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -