- Advertisement -

TAG

Koronavirusi

Emergjencë globale nga koronavirusi, Manastirliu: Asnjë i prekur në Shqipëri, forcojmë masat

Pasi Organizata Botërore e Shëndetit vendosi që ta shpallë shpërthimin e koronavirusit një emergjencë shëndetësore globale, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka mbledhur Task-Forcën. Manastirliu...

U kthye nga Kina, flet studentja shkodrane: Qyteti ku studioj u prek nga koronavirusi

U kthye nga Kina, ku studion prej tre vitesh. Studentja Lorela Shelegu ka ikur më përpara se të përhapej koronavirusi. Ajo është vizituar tek...

OBSH: I gjithë globi duhet të sensibilizohet për të luftuar koronavirusin

oronavirusi po përhapet me shpejtësi në Kinë ndërkohë që shumë raste janë evidentuar në shumë vende të botës. Organizata Botërore e Shëndetit ka bërë thirrje...

Një shqiptar preket nga koronavirusi vdekjeprurës

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportohet se një shtetas shqiptar por me kombësi kosovare dhe me letra britanike është prekur nga Koronavirusi. Personi që...

Shehu flet rreth Koronavirusit, “Shqipëria nuk i bën dot ballë një epidemie të tillë”

Ish ministri i Shendetësisë Tritan Shehu, ka folur virusin e koronavirusit të ardhur nga Kina dhe është shprehur rreth masave që Shqipëria ka marrë...

Nga Kina në Rinas mbërrijnë 5 persona, “Kontrollohen” vetëm me pyetje

Numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë ka arritur në 106 , ndërsa numri i të prekurve sipas autoriteteve kineze është më shumë se...

Asnjë rast i dyshuar me koronavirus në Shqipëri, dyshime në Turqi dhe Rumani

Shqipëria dhe shumica e vendeve të Ballkanit nuk kanë shpallur ende asnjë rast të dyshuar me koronavirus sipas hartës së Wikipedia të përditësuar sot...

Gazetari shqiptar flet nga Kina për koronavirusin: Njerëzit janë shumë të frikësuar (film)

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në Kinë, ku ka shkaktuar deri më tani 106 viktima, ndërsa raste janë shënuar edhe në vende...

3 studentë do të kthehen nga Kina, Manastirlliu: Do mbyllen në karantinë dy javë

Tre studentë shqiptare që studiojnë në Wuhan, në Kinë, po kthen në vend për shkak të virusit koronavirus që tashmë ka shkaktuar 106 viktima. Lajmin...

Kinë/ Studenti shqiptar flet rreth makthit që po kalojnë, “Çdo mëngjes zgjohem mes frikës se mos jam infektuar”

Koronavirusi në Kinë po përhapet në mënyrë të frikshme, me mbi 2000 të  infektuar dhe 56 të vdekur, dhe 13 shtete të tjera që...

Latest news

Korreshi ironizon ndarjen e PD-së në dy grupe pune për protestën: Mirë që na pret kostumin, por të na…

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, ka reaguar pas publikimit të listës nga ana e zëdhënëses së PD, Floriana Garo, në të cilën prezantoheshin grupet e...

67- vjeçari gjendet i vdekur në Fier, dyshimet e policisë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se një 67- vjeçar është gjetur i pajetë në...

Po flinin mbi shina, treni përplas dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e...

Aksident i rëndë në Thumanë-Laç, dy të plagosur nisen drejt Traumës

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar pasditen e stome. Këtë herë në autostradën Thumanë-Laç. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak...

Kapet shqiptari me 18 kg kokainë, spiunohet nga komshinjtë

Policia italiane arrestoi një 30-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë. Shqiptari e kishte kthyer shtëpinë ku qëndronte në një laborator droge. Lëvizjet...
- Advertisement -