- Advertisement -

TAG

Koronavirusi

Koronavirusi/ 425 të vdekur dhe 20.000 të infektuar

Ka arritur në 425 numri i të vdekurve nga koronavirusi kinez, ndërsa mbi 20.000 të tjerë janë të infektuarit. Në Hong Kong është raportuar vdekja...

Ambasadori Belortaj: Nuk është gjetur ilaçi për koronavirusin, 65 vdekje çdo ditë

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet se janë gjetur ilaçe që izolojnë përhapjen e koronavirusit që ka...

Shkon mbi 360 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë, 17 200 të prekur në total

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në provincën Hubei raportoi të hënën për 57 viktima të reja, duke bërë që numri i të vdekurve nga koronavirusi...

Koronavirusi/ Italia bën zbulimin për ndalimin e këtij virusi

Koronavirusi ka vrarë mbi 300 njerëz dhe ka infektuar mbi 12000 të tjerë në Kinë. Ndërkaq rreth 100 raste të infeksionit janë konfirmuar në...

Ndalohen 2 aziatikë në doganën e Muriqanit, iu nënshtruan verifikimeve për Koronavirus

Pas verifikimeve paraprake të mjekëve dy shtetasit aziatikë në doganën e Muriqanit nuk rezultuan të prekur nga koronavirusi. Në këtë pikë doganore është gati dhe...

Koronavirusi, SHBA shpall gjendjen e emergjencës

Qeveria amerikane ka shpallur gjendjen e emergjencës lidhur me koronavirusin si dhe ka marrë masa për kryerjen e kontrolleve të rrepta ndaj atyre shtetasve...

Koronavirusi/ Rritet numri i te infektuarve në Europë

Numri i të prekurve nga koronavirusi është duke u rritur me shpejtësi dhe Rusia është shteti i fundit i cili ka raportuar dy raste...

217 të vdekur nga koronavirusi, raportohen dy turistë të infektuar në Itali

Situata në Kinë për sa i përket epidemisë së koronavirusit sa vjen dhe përkeqësohet teksa numri i viktimave ka arritur në 217, ndërsa i...

Mbretëria e Bashkuar konfirmon 2 rastet e para me koronavirus, në Gjermani shkon në 5 numri i të infektuarve

Mbretëria e Bashkuar ka konfirmuar dy rastet e para të personave të infektuar me koronavirus. Pacientët, të cilët janë anëtarë të së njëjtës familje, por...

Koronavirusi, Meta: Jemi seriozisht të ekspozuar, kemi parandaluar SARS-in

Presidenti Ilir Meta tha se Shqipëria është seriozisht e ekspozuar ndaj kronavirusit dhe duhet të marrë masa për ta parandaluar. Në një prononcim për mediat,...

Latest news

Shërbimi sekret ukrainas shkatërron rrjetin e agjentëve të infiltruar rus, i përfshirë dhe një deputet

Një rrjet agjentësh që punonin për shërbimin e inteligjencës ushtarake ruse të GRU është shkatërruar nga Shërbimi sekret ukrainas i SBU. Me agjentët e...

Heqja e Vetos nga Bullgaria, Ngjela: Kushtet në favor të Shqipërisë, kërkesa e SHBA-ve…

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar heqjon e vetos nga parlamenti Bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut. Ngjela është shprehur se kjo lëvizje është në favor...

“Putin i lumtur”, Cramon: Samiti i BE me liderët e Ballkanit Perëndimor dështim i madh

“Dështim të plotë” e ka quajtur raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, Samitin e Bashkimit Evropian me liderët e Ballkanit Perëndimor. Përmes...

Rama “shpërthen” ndaj BE-së: Të ngadaltë, statusi i kandidatit është si një pilulë kundër depresionit

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për France 24, ka aspërsuar tonet ndaj BE-së. Si pilulë kundër depresionit e ka cilësuar kryeministri rrugëtimin e gjatë...

Me 190 km/h, makina inteligjente kap “pilotin” e rrugës në By Pass-in e Fierit

Makina inteligjente dhe radari automatik kanë kapur “mat” një shofer, i cili po “fluturonte” në rrugë me 190km/h në By Pass-in e Fierit, Ndërkohë kontrollet...
- Advertisement -