- Advertisement -

TAG

kompetenca

Metës i mbaron mandati/ Fuga: Të rishikohen kompetencat, nuk duam president kukull

Në muajin korrik Ilir Metës i përfundon mandati si president dhe do duhet të zgjidhet një i ri. Kujtojmë se mazhoranca ka deklaruar që,...

Qeveria i heq një tjetër kompetencë Presidentit, ja VKM-ja

“Lufta” mes Qeverisë dhe Presidencës, ose mes Ramës dhe Metës do të jetë e fortë deri në ditën e fundit kur do të zgjidhet...

Abazoviç dorëzoi në Kuvend kërkesë për shkarkimin e kryeministrit, Krivokapiç i heq kompetencat ministrore

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç më 24 janar mori drejtimin e Ministrisë së Drejtësisë, të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave, hoqi zëvendëskryeministrin Dritan...

Socialistë, nuk mjafton humori juaj për të ndryshuar Kushtetutën

Nga Mustafa Nano Presidenti e ka kthyer presidencën në një zyrë me funksione të qarta në lojën politike. E ka bërë një shtojcë të opozitës....

Cili është misioni, kur nuk ruan dot as kufijtë?

Lënia e pikave më të mëdha kufitare të vendit nën kontrollin e policisë europiane, me emrin simpatik Frontex, është një zhvillim që ndoshta meriton...

Shkarkimi i Arta Markut/ KLP hedh poshtë kërkesën e PD-LSI: Nuk kemi kompetenca

Pas shqyrtimit të kërkesës së dy partive opozitare PD dhe LSI për shkarkimin e Arta Markut si prokurore e përkohshme e përgjithshme, KLP e ka...

Latest news

Berisha prezanton grupet e punës për protestën e 7 korrik, në listë edhe deputetë të Bashës

Edhe pak ditë na ndajnë nga protesta e 7 korrikut që organizohet nga Sali Berisha dhe ish-kryeministri mesa duket ka nisur përgatitjet për zhvillimin...

Polici aksidenton të miturin dhe largohet nga vendngjarja në Pogradec  

Një aksident ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, ku një punonjës i policisë, duke drejtuar automjetin e tij, ka aksidentuar një...

Dokumente identifikuese, Qeveria e Kosovës vendos reciprocitet ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur masën e reciprocitetit karshi Serbisë sa u përket dokumenteve identifikuese. “Çdo person që paraqitet për kalim të kufirit shtetëror me...

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...
- Advertisement -