Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkarkimi i Arta Markut/ KLP hedh poshtë kërkesën e PD-LSI: Nuk kemi kompetenca

Nga Klodiana 0

Pas shqyrtimit të kërkesës së dy partive opozitare PD dhe LSI për shkarkimin e Arta Markut si prokurore e përkohshme e përgjithshme, KLP e ka konsideruar atë si jashtë kompetencave të tij.

Anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë bëjnë me dije se shkresa ka natyrë administrative, jashtë kompetencave të këtij organi.

Gjatë kësaj mbledhjeje KLP votoi unanimisht për Altin Dumanin si drejtues i përkohshëm në Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda. Po ashtu dhe Ardjan Nezha me 7 vota pro, 4 kundër u emërua prokuror në Prokurorinë e Pukës. KLP votoi me shumicë votash prokuroren Rozeta Qirjaqi si drejtuese në Prokurorinë e Apelit Korçë.

Gjithashtu këshilli miratoi si të komanduar dhe 6 këshilltarët që do të veprojnë pranë tij:
Arjan Muçaj, Artur Cara, Mihallaq Bleta, Mirela Kapo, Ornela Rrumbullaku dhe Vitjuna Mata.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej