- Advertisement -

TAG

KLSH

Shembja e rrugës në Borsh, do ta mirëmbante “Salillari”, KLSH nis urgjentisht kontrollet

Rruga e cila ka rrëshqitur në afërsi të Borshit duke shkaktuar një sërë problemesh në qarkullimin rrugor si dhe rrezikon disa banesa do të...

KLSH kallëzon në Prokurori drejtorin e Kadastrës në Mirditë dhe ish-regjistruesin: Tjetërsuan pronat e shtetit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori drejtorin e kadastrës në Mirditë dhe ish-regjistruesin, pasi kanë regjistruar prona në kundërshtim me ligjin. Sipas...

Kadastra e Vlorës, jep dorëheqjen drejtori i pestë brenda pak muajsh

Ditën e sotme, është dorëhequr nga detyra e tij për drejtimin e Ashk Vlorë, Bilbil Aliaj, i cili u emërua në detyrë në 4...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: KLSH të verifikojë tenderat, po dëmtohet buxheti i shtetit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i ka kërkuar Kontrollit të Lartë të Shtetit të vërtetojë procedurat për Teatrin Kombëtar lidhur me procesin e tenderimit. Përmes...

Vendimet e Arbitrazhit: Shqiptarëve iu “ngarkohen” 115 milion euro, Avokatura e Shtetit hesht

114.9 mln euro janë kostot që duhet të paguajë buxheti i shetit për prishjen e kontaratve në mënyrë të njëanshme. Kjo kosto e cila...

KLSH: Dëmi në buxhetin e shtetit, 2.9 miliardë euro

Keqmenaxhimi i financave publike, abuzimet me prokurimet, tenderat dhe dhënia me qira në 2 vitet e fundit i ka kushtuar taksapaguesve shqiptar një dëm...

7 bashki të mbytyra në 6 miliardë lekë borxhe, kryeson Elbasani (foto)

E gjithë Shqipëria është mbuluar nga borxhet dhe kësaj gjëje nuk mund ti shpëtonte as qarku i Elbasanit. Sipas një raporti të Kontrollit të Lartë...

Raporti i KLSH: Qeveria ka dështuar në luftën kundër informalitetit me kasat fiskale

Kontrolli i Lartë i Shtetit thotë se qeveria ka dështuar në luftën kundër informalitetit me politikat për kasat fiskale. KLSH thotë se ndonëse qeveria kishte...

Ministrat e Ramës i përdorin fondet e huaja për udhëtime jashtë shtetit!

Një auditim i Kontrollit të Lartë të Shtetit zbardh se si Ministria e Financave dhe Ekonomisë devijon fondet e investimeve të huaja duke i...

Meta propozon në krye të KLSH gjyqtaren që la në burg Fatos Nanon

Vitore Tusha duket se do të jetë emri i ri në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit, pas përfundimit të mandatit të Bujar...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -