- Advertisement -

TAG

Kim-Jong Un

Pamjet ekskluzive të ERTV-së si pamjet ekskluzive të ISIS, tek vriste qafirët

Nga Enkel Demi Na lajmëroi 24 orë para që do të jepte pamje ekskluzive nga Infektivi te televizion i tij. I vuri në punë me...

Socialistë, nuk mjafton humori juaj për të ndryshuar Kushtetutën

Nga Mustafa Nano Presidenti e ka kthyer presidencën në një zyrë me funksione të qarta në lojën politike. E ka bërë një shtojcë të opozitës....

“Kim Jong-un ka më shumë se një sozi”, vëzhguesit e huaj: Ja provat (FOTO)

Edhe pse Kim Jong-un u shfaq pas 20 ditësh “arratisje” nga sytë e publikut, për të ende vijon të spekulohet. Disa teori pretendojnë se...

Kim Jong-un është gjallë? Korea e Veriut e nxjerrë duke prerë shiritin

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve të Koresë së Veriut, KCNA Kim Jong-un është shëndoshë e mirë. Kjo agjenci ka publikuar disa foto të tij duke...

Kim Jong Un ndodhet në vdekje klinike, zyrtarizohet sapo të gjendet zëvendësuesi

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare në Universitetin e Pekinit, Francesco Sisci deklaroi se Kim Jong-Un ndodhet në vdekje klinike dhe njoftimi zyrtar për vdekjen e...

Trump shton dyshimet për gjendjen e Kim Jong-un: Askush nuk e di se ku është

Presidenti Donald Trump ka shtuar edhe më shumë dyshimet në lidhje me shëndetin e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong. Lidhur me situatën e...

A ka vdekur Kim Jong-un? 50 mjekë kinezë dhe një tren… misteri për shëndetin e diktatorit

Nga Guido Santevecchi* 50 mjekë kinezë të udhëhequr nga politikanë të lartë kinezë dhe një tren i specializuar për udhëtimet e Kim Jong-un që është sinjalizuar...

Pritja që iu bë Ramës dje në Vlorë (film)

Edhe pse sot është heshtje zgjedhore, le të kujtojmë për një moment ditën e djeshme nga Vlora, ku kryeministrit Edi Rama i është rezervuar...

Kim Jong-un fton Papa Françeskun në Penian

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka ftuar Papa Françeskun për të vizituar vendin. Lajmi u njoftua nga zyra presidenciale e Koresë së...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -