- Advertisement -

TAG

kengetarja e njohur

Revoltohet Cardi B: COVID-19 një biznes i ri, po testohem katër herë në javë…

Këngëtarja e njohur, Cardi B ka treguar edhe më herët se testohet herë pas here për Covid-19 për shkak të frikës, por edhe sepse...

Arratisja e Fjolla Morinës, reagon Policia e Kukësit: Po punojmë për kapjen e saj

Policia e Kukësit reagon një ditë pas lajmit se këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, ka thyer masën e “arrest shtëpiak”, të vendosur nga Gjykata...

Fjolla Morina i shpreh publikisht dashurinë biznesmenit: Në çdo pengesë fituam njëri-tjetrin…!

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, i shpreh publikisht dashurinë biznesmenit Fisnik Syla, me të cilin u kap me armë në makinë, në doganën e...

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha rrëfen betejën me COVID-19 nga brenda spitalit

Këngëtarja e njohur dhe deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, e cila është infektuar nga pandemia e koronavirusit ka rrëfyer betejën e saj me COVID-19. Përmes...

Këngëtarja e njohur dhe deputetja preket nga COVID: Kam vërejtur aritmi (film)

Këngëtarja e njohur dhe deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë me dije ajo vetë përmes një publikimi...

Intervista e parë në Shqipëri/ Bebe Rexha: Uroj të kthehem në pranverë pranë familjeve në Bubq dhe Bizë (film)

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha erdhi këtë javë në Shqipëri për të dhuruar një shumë të madhe parash për dy familje të prekura nga...

Nënë për herë të parë, Genta Ismajli në pritje të ëmbël

Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli prej disa kohësh është larguar nga skena por edhe nga jeta publike në rrjetet sociale. Pak kohë më parë e...

Këngëtarja e njohur vdes në skenë, u godit nga pajisjet e fishekzjarrëve

Një këngëtare spanjolle 30 vjeçe ka humbur jetën sot, pasi në kohën që po performonte në skenë. Këngëtarja Joana Sainz, 30 vjeçe pjesë e Orkestrës...

Këngëtarja e njohur, Leona Lewis i jep fund beqarisë

  Këngëtarja e njohur Leona Lewis është lidhur në martesë pas 8 vitesh lidhje me të dashurin e saj, Dennis Jauch. Sipas revistës së huaj “Hello”...

Mesazhi prekës i Rozana Radit për humbjen e xhaxhait: Humba babain për herë të dytë

“Sot kam humbur babain për herë të dytë!”- kështu shprehet këngëtarja e njohur shqiptare, Rozana Radi për humbjen e xhaxhait të saj, Françesk Radi. Këngëtarja ka postuar...

Latest news

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...
- Advertisement -