- Advertisement -

TAG

izolim

Bashkimi Europian e izoloi, Lukashenko pritet nga Putin në Rusi

Udhëheqësi bjellorus Aleksandër Lukashenko shkoi në Rusi të premten për bisedime me Presidentin Vladimir Putin, në mes të tensioneve me Evropën rreth uljes dramatike...

Suedia befason sërish: Asnjë izolim, edhe ata mbi moshën 70-vjeçare të mos izolohen

Derisa vendet e tjera evropiane po shtrëngojnë masat kufizuese, për shkak të rritjes së numrit të njerëzve të infektuar me COVID-19, Suedia ka porositur...

Juventus/ Cristiano Ronaldo është pozitiv me koronavirus

Sulmuesi i mirënjohur portugez i Juventusit rezulton pozitiv me COVID-19. Megjithëse është asimptomatik, ai ka hyrë në izolim. Fillimisht ka qenë njoftimi i federatës portugeze...

Rikthim në izolim? Manastirliu zbulon skenarin më të keq (film)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në emisionin "Opinion" konfirmoi se vendi nuk do të kthehet pas në karantinë, ndërsa ka zbuluar edhe skenarin më të keq që...

Brukseli propozoi zgjatjen e izolimit deri më 15 Maj, këto vende dolën kundër

Prej disa ditësh kufijtë e vendeve të Bashkimit Europian qëndrojnë të mbyllura për lëvizjen e lirë ndërsa kjo është ndërmarrë si një masë nga...

I vetë-karantinuar në shtëpi, Kristiano Ronaldo i bën vetes dhuratën luksoze

Cristiano Ronaldo duket në këto ditë aspak të zakonshme, di si t’ja bëjë qejfin vetes dhe ta mbajë veten me të mira. Ai ndodhet...

Koronavirusi/ Izolim i plotë deri të hënën, policia dhe ushtria në terren

Policia njoftoi se ndalohet qarkullimi për të gjithë qytetarët dhe automjetet, prej orës 13:00 të datës 21.03.2020 deri në orën 05:00 të datës 23.03.2020. Sipas...

Rama i bën thirrje shqiptarëve: Mos u ankoni, ka të tjerë në çadër me dy palë halle

Kryeministri Edi Rama në një intervistë të dhënë ka një mesazh për të gjithë shqiptarët që ndodhen në izolim. Ai ka kujtuar se ka persona...

Pse duhet të durojmë!

Nga Blendi Fevziu Po më ndodh diçka që nuk e kam pasur asnjëherë të mjaftueshme më parë. Kam kohë. Shumë kohë. Qëndroj ulur përballë televizorit...

Meqë Edi Ramën e mbështesin ndërkombëtarët, vendosja e vizave është në kuadër të mbështetjes? (film)

Të zellshmit e Propagandës së Rilindjes, flasin shpesh e më shpesh për një izolim të plotë ndërkombëtar të opozitës. Portreti i Luigi Soreca-s, bodigardizimi...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -