- Advertisement -

TAG

Italia

Italia kërkon 17 mijë punëtorë sezonalë/ Ja si mund të përfitojnë shqiptarët

Qeveria italiane kërkon 17  mijë punonjës të huaj sezonalë që gjatë këtij viti në sektorin e bujqësisë dhe atë të turizmit-hotelerisë. Hyrjet e reja do të...

Italia miraton ligjin për call center, rrezikohet punësimi i rreth 25 mijë shqiptarëve

Me 166 vota pro, 70 kundër dhe 1 abstenim Senati italian miratoi pa ndryshime ligjin për Buxhetin 2017, pjesë e të cilit është edhe...

Italia i thotë “JO” Mateo Rencit

Megjithëse ende nuk kanë dalë rezultatet zyrtare, Mateo Renci pranoi që Italia ka dhënë përgjigjen negative në referendumin për ndryshimet kushtetuese. “JO” për të rithemeluar...

Ministri i Jashtëm Italian: BE gati për të nisur negociatat me Shqipërinë në dhjetor

“Jemi shumë të kënaqur për nismën e promovuar nga Austria dhe Italia, vende mike të Shqipërisë. Qëllimi është që në dhjetor të kemi një...

Golat shqiptarë të Ballkanit

Ferhan Hasani dhe Fatos Beqiraj shënuan në ndeshjet e fundit për përfaqësueset e Maqedonisë dhe Malit të Zi Shqipëria dhe Kosova u mundën në ndeshjet...

Mars 1978/ Avioni i parë që fluturoi nga Tirana drejt Athinës

Kjo është bileta e parë, në ditën e parë të udhëtimit me aeroplan përmes një linjë midis Shqipërisë dhe Greqisë. Ka ndodhur më 23...

Ndërron jetë ish Presidenti i Italisë Carlo Azeglio Ciampi

Ka ndërruar jëtë sot  ish Presidenti i Italisë, Carlo Azeglio Ciampi në moshën 95-vjeçare. Lajmi është bër i ditur nga agjensia e lajmeve ANSA . Carlo...

Italia, me mision humanitar në Libi. 100 mjekë e infermierë, si dhe 200 ushtarë

Italia pritet të ngrejë një spital dhe të dërgojë 300 mjekë, infermierë dhe ushtarë në Libi, me kërkesë të qeverisë së njohur nga Kombet...

Shqipëria, dy ditë për të mundur Maqedoninë

Bekim Balaj, shkodrani që ngriti peshë Shkodrën dhe të gjithë vendin, duke i dhënë Kombëtares tri pikë shumë të mundimshme Aq shumë e kërkuan në...

1-1 ndaj Spanjës/ Italia, çfarë ndryshimi…

Shumë e bukur dhe ndoshta e vërtetë. Nëse kjo do të jetë Italia që do të vazhdojmë të shohim, sfiduese, agresive dhe gjithmonë në...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -