Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Italia për azilantët shqiptarë/ Luigi Di Maio: Do ju kthejmë mbrapsht për katër muaj

Nga 27.al 0

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka deklaruar: “Është e kotë të vini e të kërkoni azil, sepse në një mënyrë paqësore ne do të ju kthejmë sërish mbrapsht”.

Pala italiane ka vendosur të shkurtojë kohën e procedurave për refuzimin e azilit, nga dy vjet në katër muaj.

Vendet e shpallura të sigurta nga qeveria italiane janë, pra që do u kthehen mbrapsht kërkuesit e azilit janë: Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Serbia, Bosnja, Ukraina, Algjeria, Maroku, Tunizia, Kepi i Gjelbër, Gana, Senegali.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej