- Advertisement -

TAG

Itali

Policia Italiane sekuestron 3,8 kg marijuanë. Në pranga 9 shqiptarë

Pas dy operacioneve të ndryshme të zhvilluara nga policia financiare e qytetit të Leçes jan sekuestruar 3 ton e 800 kg marijuanë, si dhe...

Morata: Ndeshjet me Shqipërinë dhe Italinë më të vështirat që kemi

Alvaro Morata, qendërsulmuesi i kombëtares spanjolle dhe Realit të Madridit, ka deklaruar se ndeshjet në transfertë ndaj Shqipërisë dhe Italisë do të jenë më...

Tragjedi në Mesdhe: 15 të vdekur, 2700 shpëtohen

15 persona kanë humbur jetën në kanalin Siçilian si pasojë e një defekti të gomones me të cilën ata po udhëtonin.  Fatmirësisht ekipet e...

Pas meshës së shenjtërimit të Nënë Terezës, Papa ofron ushqim për të pastrehët

Pas meshës së Shenjtërimit të Nënë Terezës Papa Françesku ka ofruar një drekë me bazë picën napoletane për 1500 të varfër që jetojnë e...

Tërmeti/ Qeveria italiane organizon ceremoninë e varrimit të viktimave

Në qytezën e Amatrices do të zhvillohet sot në ora 18.00, ceremonia e varrimit të shtetit  për viktimat e shkaktuara nga tërmeti i 24...

Itali- Shqiptari masakron gruan me shkop

Një burrë shqiptar ka vrarë gruan e tij me një shkop dhe e ka braktisur në dhomën e ndjenjës së shtëpisë së tij. Ngjarja ka...

Itali/ 40 lëkundje të tjera në zonat e tërmetit

Aktiviteti sizmik në zonën e Italinsë Qëndrore vazhdon të mbetet ende mjaft aktiv. Vetëm gjatë natës së djeshme janë regjistuar 40 lëkundje të reja, më...

Video/ Momenti kur një grua gjendet gjallë nën rrënoja

Në pamje po shihni një grua e cila gjëndet nën rrënoja pas tërmetit shkatërrues në Itali. Për faltin e mirë të saj aty kalon...

Itali/ Shqiptari godet me sëpatë bashkatdhetarin

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar për shkak të tentativës së vrasjes ndaj një bashkatdhetari.                   ...

Itali/ Policia sekuestron 214 kg marijuanë

214 kg marijuanë është sekuestruar sot nga policia e Barit në bashkëpunim me atë të Tarantos në ujërat e komunës San Kataldo të Leçes. Roja...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -