- Advertisement -

TAG

Itali

Itali, arrestohen 38 persona për trafik klandestinësh

38 peresona janë arrestuar nga policia italiane nën akuzën e pjesëmarrjes në organizim kriminal që favorizon trafikun e emigracionit klandestin, ushtrimin abuziv të aktivitetit...

Itali/ Dënohet shqiptari i arrestuar bashkë me familjen për shpërndarje të lëndëve narkotike

Drejtësia italiane ka dënuar me 3 vite, 8 muaj dhe 3 ditë 28 vjeçarin shqiptar Xhani Gjonaj, pas 4 vitesh hetime ndaj tij për...

Tiranë, arrestohet 49 vjeçari i dënuar për rrëmbim në Itali

Sektori i Forcës së Posaçme Operacionale dhe Kërkimit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë ka arrestuar 49 vjeçarin Arben Ismaili,  të shpallur në kërkim...

Itali/  Renzi mbledh urgjent qeverinë pas daljes së Britanisë nga BE

Në orët  para të mëngjesit të sotëm kryeministri italian Matteo Renzi ka mbledhur me urgjencë ministrat e qeverisë së tij pas rezultatit të Referendumit...

Shqiptari var veten me lidhëset e këpucëve në burgun e Romës

Një 50 vjecar shqiptar është vetëvarur me lidhëset e këpucëve në ambientet e qelisë së tij. Në momentin kur ai kreu vetëvrasjen gjëndej krejtësisht i...

Itali – Në pranga 41 vjeçari shqiptar, kërcënonte një të ri rumun për para

  Policia italiane ka vënë në pranga 41 vjeçarin shqiptar nën akuzën e grabitjes. Ai ka kërcënuar vazhdimisht një 21 vjeçar rumun që t’i jepte...

Itali/ Arrestohen 22 shqiptarë, pjesë e një bande/ video

Arrestohen 22 shqiptarë gjatë një operacioni të zhvilluar nga policia italiane në orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Mediat italiane shkruajnë se grupi i...

Partizani pret trenin e fundit

Rreth 600 forca policie do të jenë të angazhuara për ndeshjen e Korçës, ku pritet një 90 minutësh i nxehtë Pavarësisht humbjes shokuese në “Qemal...

Hysaj kthehet në Napoli, De Biazi gati “rikonstruksionin”

Një nga futbollistët më të rëndësishëm të Kombëtares tonë, Elseid Hysaj, është dëmtuar gjatë ndeshjes ndaj Austrisë dhe tekniku De Biazi e ka lejuar...

Aktori bëhet baba në moshën 90 vjeç

Raffaele Pisu është 91 vjeç. Dikur në vitet ’50 - ’60 ka qenë një aktor mjaft i njohur në Itali, veçanërisht në teatër, por...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -