- Advertisement -

TAG

Itali

Nishani në Itali: Përballja me trafikimin e kanabisit, sfidë

  Presidenti i Republikës Bujar Nishani gjatë vizitës në Itali ka diskutuar me homologun italian, Sergio Mattarella për kanabisin dhe reformën në drejtësi. Zyra e shtypit...

Itali, goditet banda e drogës, arrestohen dy shqiptarë(foto)

  Dy shtetas shqiptarë, pjesëmarrës në një organizatë droge janë arrestuar pasi ushtronin veprimtari të paligjshme. Në pranga të policisë italiane kanë rënë dy të rinjtë...

Itali, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Ankona

  Policia italiane ka vënë në pranga një shtetasin shqiptar Indrit Demiri, 38 vjeç, i cili ishte  të shpallur në kërkim për vepra të rënda...

Itali, arrestohet kreu i mafias Antonio Pelle

  Policia italiane ka arrestuar kryemafiozin italian Antonio Pelle i cili ishte për më shumë se pesë vite në arrati. I njohur si i forti i...

Papa viziton Amatrice-n, takohet me banorët e goditur nga tërmeti

Papa Françesku  vzitoi sot banorët e Amatrice-s , zonës qendrore të Italisë që u godit nga tërmeti vdekjeprurës, i cili i kushtoi jetën të...

Gjenden pikturat e Van Gogh

Janë gjetur në Itali dy pikturat të Van Goghut, të vjedhura në Amsterdam më shumë se një dekadë më parë. Policia ka bërë të mundur gjetjen...

Itali, tentoi t’i largohej policisë, humb jetën 28 vjeçari shqiptar

Si pasojë e një aksidenti rrugor humb jetën i riu shqiptar Arsen Shina. Mësohet se 28 vjeçari shqiptar po udhëtonte me makinën e tij të...

Itali, pranga shqiptarit që kultivonte plantacione me kanabis

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Napoli, si pjesë e një grupi që kultivonte kanabis sativa. Agjencia e lajmeve Ansa shkruan se...

Piloti Italian: Erdha të testoj pistën për të transportuar drogë

Piloti italian Guido Andrea Guidi ka pranuar përpara policisë se kishte ardhur në Shqipëri për të testuar pistën e ndërtuar në  Ishëm, ku më...

Leçe, shkatërrohet banda italo-shqiptare e trafikut të drogës

  Policia financiare italaine e qytetit të Leçes në Itali ka arrestuar mëngjesin e sotëm 19 persona, të cilët ishin anëtarë të një organizate italo-shqiptare...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -