- Advertisement -

TAG

ISIS

ISIS-i/ Arrestohet në Stamboll krahu i djathtë i Al-Bagdadit

Në Stamboll u arrestua një përfaqësues i lartë i Shtetit Islamik (ISIS), i njohur si ish-“krahu e djathtë” i drejtuesit të kalifatit Abu Bakr...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Pamjet ekskluzive të ERTV-së si pamjet ekskluzive të ISIS, tek vriste qafirët

Nga Enkel Demi Na lajmëroi 24 orë para që do të jepte pamje ekskluzive nga Infektivi te televizion i tij. I vuri në punë me...

Turqia arreston komandantin e ISIS, dyshohet se ka marrë urdhra për sulme terroriste

Policia turke ka arrestuar një komandant të grupit militant të Shtetit Islamik, i cili dyshohet se ka marrë urdhra për të kryer sulme terroriste...

Nuk është hera e parë që krimi u vishet padrejtësisht shqiptarëve

Dzenan Camovic që sulmoi me thikë oficerin e policisë në New York, nuk është shqiptar – media amerikane ndryshon identifikimin e tij pas ndërhyrjes...

Arrestohen 5 terroristë të ISIS në Gjermani, planifikuan sulme edhe në Shqipëri

Agjencia federale në Gjermani ka njoftuar ditën e sotme se 5 anëtarë të dyshuar të Shtetit Islamik u arrestuan në shtetin e Rhein-Westfalisë për...

Demiraj ofrohet të negociojë kthimin në atdhe: Në kampet siriane shumica janë gra dhe fëmijë (film)

Studiuesi i Çështjeve të Sigurisë ndërkombëtare, njëherësh ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ishte studion e “ABC-ja e mëngjesit” ka folur fillimisht lidhur me organizatat...

100 shqiptarët e ISIS rikthehen në vend, do të mbikqyren nga autoritetet shqiptare

Organizatës terroriste ISIS në Siri dhe Irak, iu bashkuan 100 shqiptarë dhe mësohet se një pjesë e të cilëve janë rikthyer në vend, pritet...

Prokurori italian kujton fjalët e Alvinit: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar

Në lidhje me operacionin e kthimit të Alvinit në shtëpi, zëvendës prokurori kundër terrorizmit i Zyrës së Prokurorisë së Milanos Alberto Nobili deklaroi se...

Publikohen pamjet e sulmit ku mbeti i vrarë Al-Baghdadi, bashkë me dy fëmijët e tij (Film)

Pentagoni publikoi pamje të reja nga sulmi i forcave speciale ku mbeti i vrarë lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi bashkë me dy fëmijët e tij. Gjatë...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -