- Advertisement -

TAG

ish-kryebashkiaku i Vorës

Gjykata e Apelit “liron” ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku

Gjykata e Apelit në Tiranë ndryshon masën e sigurisë për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, duke hequr masën e sigurisë “arrest me burg”. Vendimi...

Agim Kajmaku ende në arrati, shtyhet përsëri seanca gjyqësore

Gjykata e Tiranës shtyu për në 4 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i shtyrjes ishte mosparaqitja e avokatit mbrojtës...

Në arrati prej katër muajsh, çështja e Agim Kajmakut kalon për gjykim

Gjykata e Tiranës ka vendosur të kalojë për gjykim çështjen e ish- kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku. Prej katër muajsh Kajmaku është në kërkim por...

Shtyhet seanca për Agim Kajmakun, sëmuret papritur gjyqtarja

Shtyhet seanca paraprake ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, në Gjykatën Penale të Tiranës, për shkak se mungonte gjyqtarja Vjollca Spahiu. Måsohet se Spahiu...

Burri ndiqet nga policia, Ministria e Brendshme i jep tender gruas së Agim Kajmaku

Ish-kryebashkiaku i Vorës Agim Kamjaku është në kërkim nga policia prej disa muajsh, megjithatë biznesi i tij familjar vijon të funksionojë normalisht. Madje ky biznes...

Prokuroria mbyll hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun

Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Kajmaku akuzohet për veprën penale “Falsifikim i formularëve”. Mësohet se akuza i është komunikuar...

Shtyhet seanca gjyqësore për Agim Kajmakun, ja kur mbahet e radhës

Është shtyrë seanca për ish-kreun e bashkisë Vorë, Agim Kajmakun. Gjykata ka kërkuar që të gjithë provat të sillen në mënyrë e kërkuar nga ligji....

Agim Kajmaku kërkoi lirinë nga arratia, Apeli rrëzon ankimimin

Gjykata e Apelit në Tiranë lë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për ish-kryebashkiakun e Vorë, Agim Kajmaku. Vendimi është marrë sot nga...

Dështuan 13 operacione për kapjen e tij, dyshime se Kajmaku “ka miq” në polici

SHÇBA nis verifikim për disa punonjës polici të cilët dyshohet se kanë dështuar 13 operacione për arrestimin e ish-kryebashkiakut socialist të Vorës. Pavarësisht se ndodhet...

Latest news

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...

Idrizi: 25 Prill është dita jonë, përballë oktapodit dhe tentakulave të Rilindjes mavi (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi përmes një postimi të publikuar në rrjetet sociale ka përmbledhur momentet, protestat e PDIU si...
- Advertisement -