- Advertisement -

TAG

integrimi ne be

Integrimi në BE, ambasadorja holandeze: Po studiojmë raport-progresin e KE për Shqipërinë

Ambasadorja e Holandës në vendin tonë, Guusje Korthals Altes ishte e pranishme mëngjesin e sotëm në Shkodër në një ekspozitë kundër trafikimit të qenieve...

Takimi në Bruksel, BE del me deklaratë: Hoti dhe Vuçiç zotohen se do t’i dyfishojnë përpjekjet në dialog

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u zotuan se do t’i japin prioritetin më të lartë integrimit në BE...

Integrimi në BE, Rama: Jemi gati të ulemi në një tryezë me Metën dhe Bashën

Në Ditën e Europës, kryeministri Edi Rama tha se për të vijuar në rrugën e anëtarësimit në BE, ai është i gatshëm t’i cojë...

Rama: Europa nuk ka mbajtur premtimet për shqiptarët

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Europa nuk ka mbajtur premtimet në drejtim të Shqipërisë. Duke folur në konferencën për Ballkanin në BE, Rama tha e...

“Shqipëria vend kyç për drogat”, Tabaku: Ja kompania me 151 udhëtime në një itinerar

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku deklaron se Shqipëria është kthyer në një vend kyç për drogat, duke sjellë si shembull referuar tre raste të ditëve...

Integrimi në BE/ Ministri i jashtëm grek: Në qershor priten drita jeshile vetëm për Maqedoninë e Veriut

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Jorgos Katrugalos ndërsa ka folur për integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është shprehur se Shqipëria po të...

Tsipras bisedë telefonike me Ramën për BE: Vazhdo kështu siç je nisur

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka zhvilluar një diskutim në telefon me kryeministrin e vendit, Edi Rama. Mësohet se gjatë bisedës telefonike për vendimin e marrë...

Misioni i BE-së/ Kukan: Do mbikëqyrim zgjedhjet anembanë vendit

Eurodeputeti Eduard Kukan ka vlerësuar zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri si shumë të rëndësishme për drejtimin e ardhshëm të vendit, vazhdimin e...

Meta në Vjenë: BE mos ta shohë Ballkanin si një lagje, por rajon të integruar

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi nga Vjena se Bashkimi Europian nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lagje, por një rajon i integruar...

Integrimi në BE/ Basha: Opozita nuk po pengon negociatat, gjithçka tjetër manovër

Akuzat se Partia Demokratike po lobon kundër hapjes së negociatave, Lulzim Basha, i cilësoi tentativë të  mazhorancës për të tërhequr vëmendjen nga situata emergjente...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -