Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Integrimi në BE/ Ministri i jashtëm grek: Në qershor priten drita jeshile vetëm për Maqedoninë e Veriut

Nga Ejona 0

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Jorgos Katrugalos ndërsa ka folur për integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është shprehur se Shqipëria po të jetë gati le të hipë në bord.

Në një intervistë për POLITICO, Katrugalos tha se në qershor dritat jeshile priten vetëm për Maqedoninë e Veriut.

“Në qershor është e mundur që BE-ja do të shpallë një vendim lidhur me pranimin e Shqipërisë, edhe pse diplomatët thonë se presin drita jeshile për negociatat janë vetëm për Maqedoninë e Veriut”, tha ai.

Ministri i Jashtëm i Greqisë Jorgos Katrougalos tha gjithashtu se dëshiron që Brukseli të mbajë derën e hapur për Turqinë për t’u bashkuar me bllokun.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej