- Advertisement -

TAG

Instituti i Shëndetit Publik

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Vaksina kineze nuk vjen falas. Ja sa do i paguajë Shqipëria turqve

10 milionë dollarë do të paguajë qeveria shqiptare për vaksinat kineze. Dje, në Tiranë mbërritën nga distributori në Turqi 192.000 dozat e para të...

Krimi qeveritar/ Kush dhe pse i “fshehu” 6 mijë të vdekur gjatë pandemisë?!

Përpara pak javësh kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaronte se ministria e Shëndetësisë po fshihte numrin e vërtetë të të vdekurve nga COVID-19. Prokuroria dhe...

Silvia Bino: Vaksinimi në Shqipëri në periudhën janar-mars 2021

Ekspertja Silvia Bino nga Instituti i Shëndetit Publik flet për DW mbi strategjinë e vaksimit të popullsisë në Shqipëri dhe sigurimin e infrastrukturës për...

Ndërrojnë jetë 11 pacientë me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 765 raste pozitive me koronavirus. Instituti i Shëndetit Publik raporton se në këto 24 orë kanë...

Epidemiologu malazez: Jemi si Italia në fillim të pandemisë, virusi ka depërtuar edhe nëpër azile

Mjeku Dragan Lausevic nga Instituti i Shëndetit Publik, deklaroi se intensiteti aktual i transmetimit të coronavirusit në Mal të Zi është më i lartë...

150 raste të reja dhe 2 viktima nga COVID-19 në Shqipëri

150 raste të reja të infektuarish dhe 2 viktima si pasojë e COVID 19 në vendin tonë. Është ky bilanci i Ministrisë së Shëndetësisë  për...

Infektivi dhe Sanatoriumi në kapacitete maksimale/ 151 raste të reja dhe 3 të vdekur në 24 orë

151 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit me Covid-19 në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 3 pacientë e kanë humbur...

Nga maska te distancimi fizik, ISHP këshillon nxënësit: Çfarë duhet të keni parasysh (film)

Instituti i Shëndetit Publik në prag të vitit të ri shkolloj vijon me këshillat e saj për mënyrën se si nxënësit duhet të respektojnë...

4 pacientë humbin jetën, 133 të infektuar me COVID në 24 orë

4 persona kanë ndërruar jetën në 24 orët e fundit prej koronavirusit, e mes viktimave është dhe një 37 vjeçar me origjinë nga Fieri. Lajmin...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -