- Advertisement -

TAG

instat

Një vit nga pandemia, më shumë se 8 mijë humbje jete në vend, rritje me 39%

Rreth një vit më parë, Italia, e më pas Europa, përfshirë Shqipërinë, nxituan të vendosnin karantina të ashpra përballë rrezikut të një pandemie, që...

Ekspertët për statistikat: Vdekjet nga COVID s’janë raportuar në të gjitha rastet (film)

Ekspertët e sqarojnë rritjen drastike të vdekjeve në tremujorin e fundit me COVID-19. Klodian Muço sqaron se shifrat e INSTAT janë  disa herë më...

INSTAT: Në 2020-n humbën jetën rreth 5,700 persona më shumë se vitin e mëparshëm, rreth 1600 vdekje u regjistruan në tremujorin e tretë

INSTAT në të dhënat më të fundit të publikuara këtë të premte bën me dije se gjatë pandemisë Cvoid 19 ka një rritje të...

Del raporti i INSTAT/ Numri i vdekjeve rritet 26 për qind më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të shkuar. A gënjeu...

Sipas raportit INSTAT numri i vdekjeve, për tremujorin e katërt 2020 është 9.397, duke shënuar një rritje prej 73,3 %, krahasuar me tremujorin e...

Raporti i INSTAT/ Punësim pa produktivitet, prodhimi për punonjës ra më 2019

Numri i të punësuarve u rrit më tej në vitin 2019, por shtimi i tyre të paktën sipas statistikave zyrtare nuk u shoqërua me...

INSTAT: Nga Shqipëria janë larguar 600 mijë persona që nga 2011

Disa anketa dhe metodologji të zhvilluara nga INSTAT dhe organizata të ndryshme joqeveritare tregojnë për një përkeqësim të fenomenit të emigracionit në dekadën e...

Krimi qeveritar/ Kush dhe pse i “fshehu” 6 mijë të vdekur gjatë pandemisë?!

Përpara pak javësh kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaronte se ministria e Shëndetësisë po fshihte numrin e vërtetë të të vdekurve nga COVID-19. Prokuroria dhe...

COVID 19, tregtia e Shqipërisë në 2020 u tkurr me 571 mln euro

Vëllimi tregtar i Shqipërisë gjatë vitit 2020 pësoi një rënie me gati 7.5 përqind, ose me 571 milion euro më pak se viti 2019,...

Të dhënat e INSTAT: Papunësia është më e ulët tek ata me arsim 8-9 vjeçar!

Nëse ke mbaruar shkollën e lartë, ke më shumë mundësi që të mbetesh i papunë, në krahasim me dikush që ka vetëm arsim 8-9...

Fiksimi pas “Benz”-it, zbulohet raporti për makinat që përdorin shqiptarët

Nga Erblina Mile Shqiptarët preferojnë makinat e prodhuara në Gjermani. Rreth gjysma e automjeteve që përdorin qytetarët shqiptarë për të qarkulluar në Shqipëri janë të...

Latest news

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën në Greqi

Lëkundjet e tërmetit nuk kanë fund për zonën e Elassona, Tyrnavos dhe qytetin e Larissa. Në orën 18.36 të ditës së sotme një tjetër tërmet me...

Alarm në Greqi, zbulohen dy raste të mutacioneve të Afrikës së Jugut dhe Brazilit në Atikë

Dy raste të infektuar me mutacionet e reja të COVID janë zbuluar ditën e sotme në Atikë të Greqisë duke ngritur alarm te autoritetet...

Nipi i Adem Jasharit: Duhet paqe midis Kosovës dhe Serbisë

Në një intervistë të dhënë për ABC Bekim Jashari, djali i Hamez Jasharit dhe nipi i Adem Jasharit  ka folur në lidhje me masakrën...

Shifra të larta të infektuarish me Covid në Greqi, humbin jetën 41 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 301 raste të reja de kanë humbur jetën 41 persona. Autoritete...
- Advertisement -