- Advertisement -

TAG

Ilir Babaramo

Tirana po bëhet si Ramallahu

Nga Ilir Babaramo Territori i Teatrit Kombëtar është kthyer në një fushëbetejë. Dramaciteti i përplasjes, egërsia e deklaratave  po ngjason gjithnë e më shumë me...

Rreth avionit të përbashkuar

Nga Ilir Babaramo Plot 205 vjet më parë, në pranverën e vitit 1815, bota u gdhi me një lajm të frikshëm. Gjithë fronet mbretërore e...

Edi, ata janë heronj, mos i trajto si mercenarë

Nga Ilir Babaramo Të veshur krejt në të bardha, me një shirit të kaltër në ballë, më shumë se çdo gjë tjetër në botë ngjasonin...

Deklarata e Kongresmenit Engel mbi Politikën e Shteteve të Bashkuara në Kosovë!

27 mars 2020. Uashington - Kongresmeni Eliot L. Engel, Kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, bëri sot deklaratën e mëposhtme: “Të...

Busti i Çerçizit dhe Rama me thesin e votave në kurriz

Nga Ilir Babaramo Ne Gjirokastër mbahet mend ende një histori nga Lufta e Dytë Botërore, ose më saktë nga Lufta italo-greke. Për muaj me radhë...

Jemi në mëshirën e dobermanëve

Nga Ilir Babaramo Nuk e kam fjalën vetëm për kokat me qoshe të atyre krijesave të pështira që bënë plojën elektorale. Bëhet fjalë për dobermanë dhe...

Notre Dame, Bernar Arno dhe mantenutat shqiptare të kokainës

Nga Ilir Babaramo Një nga aktet e para në Elize të ish-Presidentit Olond ishte vendosja e taksës 70 për qind për këdo që kishte të...

Idrizi: Shumë shpejt do kemi zgjedhje të parakohshme (film)

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka deklaruar se shumë shpejt në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje të parakohshme. Kreu i PDIU i bëri...

Lenifisherat e Strasburgut

Nga Ilir Babaramo Natën e 26 majit 1996, rreth gjysëm ore, bashkë me disa kolegë të tjerë, i kalova në zyrën elektorale të kandidatit të...

Projekti Thaçi-Rama, ose “kokë lashë, kokë mora”

Nga Ilir Babaramo Një agresion i paparë propagandistik ka nisur në të dyja anët e Drinit. Hashim Thaçi dhe Edi Rama po përpiqen të bindin...

Latest news

E armatosur deri në dhëmbë. Këngëtarja e njohur u kap me pistoletë dhe 23 fishekë. Ja çfarë thotë policia

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi të futej...

Arrestohet këngëtarja kosovare në Morinë, po hynte në Shqipëri e armatosur. Ja cila është…

Policia kufitare e Morinës ka ndaluar një person në Morinë, pasi kishte armë me vete. Mësohet se bëhet fjalë për një këngëtare kosovare, e cila...

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Vokshi denoncon kushtet në shkolla: Mbi 50 mësues me COVID-19, asnjë masë shtesë

Vetëm në javën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor, ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi theksoi se në 80% të shkollave mungojnë...
- Advertisement -