- Advertisement -

TAG

ilaçe

Erdogan: Turqia ka bërë përparim të madh në zhvillimin e vaksinave dhe ilaçeve kundër COVID-19

Pas SHBA-së dhe Kinës, Turqia është bërë vendi i tretë që zhvillon vaksinat lokale, sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), tha...

Përbërës me rrezikshmëri të lartë kancerogjene, AIFA bllokon barnat me përmbajtje ranitidine

Agjensia Italiane e Barnave, AIFA ka marrë vendimin e rëndësishëm në lidhje me një përbërës shumë të rrezikshëm për ilaçet. rainews.it raporton se AIFA ka...

Vjedhja me recetat e ilaçeve/ Zbulohen 400 receta false lëshuar për të vdekurit

Shifrat e abuzimeve me paratë e rimbursimit të ilaçeve janë të larta. Me urdhër të Prokurorisë dje u arrestuan disa persona, të cilët kanë...

Kreymadhi: Më vjen keq për zyshën time Nikolla e cila është dendur me ilaçe

Monika Kryemadhi e ka cilësuar kryeministrin Rama si të sëmurë mendor. “Sot nga kjo foltore e cila është kapur peng nga një i sëmurë, me...

Babalja as Xhisiela nuk parandaluan dot rritjen e çmimit të karburanteve

Nga Elkier Bushkolaj Babalja as Xhisiela nuk parandaluan dot rritjen e çmimit të karburanteve, degradimin e cilësisë së ushqimit dhe ujit që shqiptarët konsumojnë çdo...

Në Shqipëri mungojnë ilaçet e kimios, një shishe 1500 euro dhe pacientët duhet ta blejnë vetë

Në shërbimin e hematologjisë ku janë të shtruar pacientët me sëmundje të gjakut mungojnë medikamente të rëndësishme që shërbejnë për kimioterapi. Bëhet fjalë për Mabthera,...

Larg ilaçeve/ Historitë e katër të sëmurëve me diabet, të cilëve Hetem Ramadani ua ktheu shpresën për jetë (Film)

Nuk ka sëmundje e cila është aq thellë e rrënjosur në vetëdijen e njerëzve. Madje edhe shprehjet “më është ngritur sheqeri” apo “më ka...

Mos u tremb Luftar Paja, Edi Ramën nuk e heqim nga qeveria!

Nga Ilir Levonja Askujt tjetër më mirë se Luftar Pajës, nuk i shkon për shtat, për momentin ajo vjersha me autor anonim, "Ku ta dija...

5 Euro

Nga Edison Ypi 5 Euro kushtojnë 8 bukë që hahen në një ditë nga 8 familje modeste shqiptare nga ato për të cilat restoranti është...

Hetem Ramadani: Si të shëroheni pa ilaçe, kanceri fillon, kur mjeku të thotë “ke kancer” (film)

Sipërmarrësi Hetem Ramadani ka rrëfyer për emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” formulën “magjike” se si mund të shërohesh pa medikamente mjekësore. Ai rrëfeu se një pjesë e...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -