- Advertisement -

TAG

hetues

Fatmir Xhafaj i reformës në drejtësi hetues i torturës në kohën e shokut Veri (film)

Top Story udhëtoi drejt Krujës, për të gërmuar mbi të kaluarën e Xhafajt, si hetues. Filmimet, Top Story i përqëndroi tek një godinë, e cila...

A vdiq SPAK-u porsa lindi? Kryetari Arben Kraja hetues i komunizmit

Një procesverbal i nxjerrë në dritë nga shkrimtari në ekzil, Agron Tufa vë në dukje se kryetari i sapozgjedhur i SPAK, Arben Kraja ka...

Stephen Hawking s’e kam “njohur”, por Gjon Rrethin po

Nga Alma Nikolli Aktivitetin shkencor të Stephen Hawking, të them të drejtën nuk e kam njohur. Thuhet se është brilant dhe e besoj, por shkëputjen...

Tre hetues të diktaturës komuniste në Këshillin e Lartë të Emërimeve

Ka nisur, jo aq mirë  zbatimi i Reformës në Drejtësi. Sot, janë zgjedhur nëntë anëtarët e Këshillit të Lartë të Emërimeve. Pjesë e këtij...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -